XX Memoriał im. Dariusza Michalskiego w Sieniawie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

XX Memoriał im. Dariusza Michalskiego w Sieniawie

„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie”

Najlepszym hołdem, jaki można oddać zmarłemu jest kierowanie się drogą, którą wyznaczył. Dla Dariusza Michalskiego była to troska o przyszłość i sprawność fizyczną młodego pokolenia mieszkańców Sieniawy.

7 października 2019 roku minęła 20 rocznica śmierci Dariusza Michalskiego, wybitnego nauczyciela, wychowawcy i trenera mającego osiągnięcia w pracy z młodzieżą i w rozwoju sportu na terenie Sieniawszczyzny. Dwa lata temu Dariusz Michalski dołączył go grona Honorowych Obywateli Miasta i Gminy Sieniawa.

Dla upamiętnienia tejże wybitnej postaci organizowany jest Memoriał im. Dariusza Michalskiego w piłce siatkowej mężczyzn. W tegorocznym, XX Memoriale, który odbył się 6 października udział wzięły cztery zespoły: UMKS „Spartakus” Adamówka, SPS Pruchnik, Sportur Gmina Łańcut oraz gospodarz UKS „Sokół” Sieniawa.

Wszystkie mecze, rozgrywane systemem „każdy z każdym”, były bardzo zacięte. Ostatecznie najlepszym zespołem okazał się UMKS Spartakus Adamówka, który wygrał wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajął SPS Pruchnik, a trzecie gospodarze turnieju UKS „Sokół” Sieniawa.

Wyniki XX Memoriału im. Dariusza Michalskiego w piłce siatkowej mężczyzn.:

Sieniawa – Pruchnik       1:2

Łańcut – Adamówka      1:2

Sieniawa – Łańcut           3:0

Pruchnik – Adamówka  1:2

Sieniawa – Adamówka 0:3

Pruchnik – Łańcut           3:0

Mecze rozgrywane były w hali sportowej, noszącej od 15 października 2017 r. imię D. Michalskiego. To właśnie z Jego inicjatywy ów obiekt został wybudowany. Organizatorem memoriału był Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Sieniawa.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w turnieju i życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych, a kibiców zapraszamy do śledzenia strony Facebooka UKS „Sokół” Sieniawa: www.facebook.com/ukssieniawa/

 Jacek Michalski

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow