Ogólnopolskie Zawody Nordic Walking

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Ogólnopolskie Zawody Nordic Walking

W dniu 13.10.2019r. na stadionie sportowym w niedalekiej Handzlówce odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Nordic Walking i Bieg Przełajowy „Handzlowskie Kijki”.

Miłośnicy nordic walking oraz biegów przełajowych przyjechali na zawody nie tylko z Podkarpacia, ale z różnych zakątków Polski. Wystartowało ponad 120 zawodników. Organizatorzy przygotowali trasę zawodów w formie  2,5 km pętli biegnącej po malowniczych okolicach stadionu sportowego w Handzlówce. W zależności od wybranego dystansu zawodnicy przebiegli lub przemaszerowali z kijami 5 lub 10 km. Warto wspomnieć, że w Handzlówce pojawiło się kilku bardzo znanych w Polsce i na świecie zawodników, m.in. mistrzowie świata i Europy w nordic walking: Barbara Wójcik z Krzczonowa, Artur Wołoszka z Siedlec, Krzysztof Marczak z Bełchatowa, Tomasz Wojtowicz z Widacza oraz Andrzej Szpunar z Rzeszowa w biegach przełajowych. Konferansjerkę prowadził wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata Łukasz Witczuk.

Trasa głównych zawodów przebiegała po drogach polnych, kamienistych i leśnych i nie należała do najłatwiejszych. Na mecie na zawodników czekały pamiątkowe medale, słodkie pyszności (ciasteczka), bigos myśliwski, kiełbasa, pierogi i wiele innych atrakcji przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora.

Po weryfikacji czasów przez sędziów rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród. Na specjalnym podium kolejno stawali najlepsi zawodnicy na poszczególnych dystansach. Nagrody, dyplomy i pamiątki wręczali: Jakub Czarnota wójt gminy Łańcut, Mateusz Witczuk dyrektor CKGŁ,  mistrz świata nordic walking Łukasz Witczuk i Marcin Kisała  organizatorzy „Handzlowskich kijków” oraz sędzia główny Andrzej Tylutki. Pierwszą edycję „Handzlowskich kijków” zorganizowało Centrum Kultury Gminy Łańcut przy zgodnej współpracy organizacji handzlowskich oraz dużym wsparciu sponsorów i partnerów. 

 

Wyniki nordic walking

Kategorie wiekowe:

1 miejsce w kategorii 10-18 lat – Weronika Bar (Gać) 46.58 min.
2 miejsce w kategorii 10-18 lat – Julia Kądziołka (Gać) 47.00 min.
3 miejsce w kategorii 10-18 lat – Ewelina Rajzer (Handzlówka) 48.00 min.

4 miejsce w kategorii 10-18 lat – Nikola Balawejder (Gać)

5 miejsce w kategorii 10-18 lat – Amelia Wyczarska (Gać)

6 miejsce w kategorii 10-18 lat – Wioletta Brożbar (Gać)

 

Kategorie wiekowe:

1 miejsce w kategorii 10-18 lat – Maciej Rak (Gać) 43.32 min.
2 miejsce w kategorii 10-18 lat – Jakub Tonia (Gać) 43.34 min.
3 miejsce w kategorii 10-18 lat – Karol Rajzer (Handzlówka) 43.35 min.

 


Gmina Gać

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow