Rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej z samochodem, był nietrzeźwy

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej z samochodem, był nietrzeźwy

Nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej w Czerwonej Woli. Jak ustalono, kierujący rowerem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że 59-letni rowerzysta miał ponad dwa promie alkoholu w organizmie.


Wczoraj przed godz. 17, dyżurny przeworskiej Policji odebrał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Czerwona Wola. Na miejsce interwencji udali się policjanci z komisariatu w Sieniawie. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem, 59-letni mieszkaniec gminy Sieniawa, wykonując manewr wymijania, zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem. Skodą kierował 67-letnim mieszkaniec tej samej gminy. Nikomu nic się nie stało.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym.

Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0, 5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.


KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow