Razem możemy więcej – ,,Serce w nakrętce”

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Razem możemy więcej – ,,Serce w nakrętce”

Od wielu lat Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie angażuje się w liczne akcje charytatywne, promując działania na rzecz drugiego człowieka.

Organizowane są one w szczytnych celach. Jedną z inicjatyw jest zbiórka plastikowych nakrętek. Zbiera się je po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp.
09.04.2021r. szkoła otrzymała od Darczyńcy czerwone, metalowe serce, które ma służyć do ich składowania. Wystarczy odkręcić plastikową nakrętkę i wrzucić do metalowego serca. Codziennie pozbywamy się bezużytecznych dla nas nakrętek, które są zamknięciem plastikowych butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach, opakowaniach po najróżniejszych płynach. Proste gesty dobroci i życzliwości pozwalają dostrzegać, że czasami jest blisko ktoś potrzebujący pomocy. Uczą empatii i  ofiarności. Ponadto inicjatywa ta pomaga w nauce segregacji, zmniejsza ilość śmieci na wysypiskach i w doskonały sposób uświadamia, czym jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Mamy nadzieję, że  akcja wesprze osoby potrzebujące  a także przekona do segregacji nieprzekonanych. Przedsięwzięcie to doskonale wpisuje się w myśl Patrona szkoły, zgodnie z którą,,powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”. Zapraszamy nie tylko uczniów, ale też mieszkańców Studziana i okolic do włączenia się w organizowaną przez szkołę akcję,,Serce w nakrętce”.

Serdecznie podziękowanie kierujemy do Zarządu i Pracowników Spółdzielni Pracy w Studzianie – Dolne,  dzięki którym możliwa była realizacja naszych zamierzeń  i  serce pojawiło się na placu szkoły. Dziękujemy za to, że jesteście, że macie w sobie potrzebę bycia dla innych, za wolę niesienia bezinteresownej pomocy,  za życzliwość i SERCE.

przeworsk.net.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow