Awans młodych akrobatek do Mistrzostw Świata

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Awans młodych akrobatek do Mistrzostw Świata

Oliwia Panek Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku wraz z Wanesą Kamińską i Julią Mikułą z Rzeszowa ,zostały powołane do kadry narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego oraz dostały rekomendacje udziału w Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej w Genewie/Szwajcaria.

Dziewczyny wywalczyły awans podczas XI Grand Prix Polski im. Stanisława Gieronia w Łańcucie. Akrobatki trenują na co dzień pod okiem Brygidy Sakowskiej-Kamińskiej w Klubie Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie startują w kategorii trójki kobiet 12 – 18 lat .

Warto dodać, że zawodniczki trenują razem dopiero od listopada 2019, a ich pierwszym wspólnym sukcesem było zdobycie I miejsca na Mistrzostwach Czech w Pradze w tym samym miesiącu. Zwycięskie trio przygotowuje się również do Vegas Acro Cup w Las Vegas, który odbędzie się w połowie kwietnia.

Dzięki zaangażowaniu, wytrwałości oraz wielogodzinnym treningom Oliwia wraz z partnerkami stanęła przed życiową szansą reprezentowania kraju. W każdej kategorii powołanie do kadry narodowej otrzymały jedynie po 2 zespoły z Polski. Jest to wielkie wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę. Pasja młodych akrobatek wiąże się z dużymi wyrzeczeniami – cały wolny czas dostosowują do treningów i turniejów.

Niestety wyłącznie wysoki poziom sportowy nie wystarczy do reprezentowania Polski podczas prestiżowych zawodów.

Akrobatyka sportowa nie jest sportem olimpijskim i środki otrzymywane z Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Polski Związek Gimnastyczny nie pozwalają na opłacenie wyjazdu zawodnikom. Klub może wesprzeć dziewczęta jedynie niewielką kwotą, a większość kosztów ponoszą rodzice. Obejmują one bilety lotnicze, zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu, opłaty startowe oraz licencję międzynarodową.

Zawodniczki starają się pozyskiwać środki we własnym zakresie – występując na pokazach podczas różnych imprez, jednak zdobyte w ten sposób fundusze nie wystarczą, by pokryć koszty startu w mistrzostwach.

Z tego powodu poszukujemy osób lub firm gotowych wesprzeć dziewczęta.

W tym celu prosimy o kontakt z redakcją portalu Twoje Miasto Przeworsk (mojprzeworsk@gmail.com) lub z panią Brygidą Sakowską-Kamińską (trenerką KAS w Rzeszowie) pod nr tel. 667-844-994.

Relacje z treningów i zawodów, w których uczestniczą Oliwia, Wanesa i Julia można śledzić na bieżąco na stronie rzeszowskiego Klubu Akrobatyki Sportowej www.facebook.com/kasrzeszow


Fot. Archiwum własne 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow