SPR Orzeł Przeworsk – Podsumowanie I rundy sezonu 2022/2023

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

SPR Orzeł Przeworsk – Podsumowanie I rundy sezonu 2022/2023

Debiutancka I-runda sezonu 2022/2023 za nami. Czas na krótkie podsumowania!

  • 3 MIEJSCE – jako beniaminek pierwszej ligi po rozegraniu pierwszej rundy zajmujemy 3 miejsce w tabeli, tracąc do drużyny AZS AGH Kraków Piłka Ręczna 2 punkty oraz do KSZO Handball 3 punkty.
  • 2 – nasza defensywa jest drugą najlepszą obroną w lidze. Pozwoliliśmy trafić do bramki rywalom tylko 276 razy w 10 spotkaniach (AGH Kraków 273)
  • 2 – również na drugim miejscu jesteśmy w bilansie bramek zdobytych do straconych (+27). Ponownie w tych statystykach najlepiej wypada drużyna AZS AGH Kraków Piłka Ręczna!
  • 55 – tak, tyle otrzymaliśmy kar 2-minutowych w 10 meczach! 110 minut z rozegranych 600 walczyliśmy w osłabieniu (niekiedy w podwójnym) co daje średni wynik 19% na mecz. Po tych statystykach widać jakim potencjałem dysponujemy w obronie oraz wśród bramkarzy (2 defensywa w lidze). Brawo panowie! Dwukrotnie w meczu otrzymywaliśmy 10 kar. W pojedynkach w meczu wyjazdowym przeciwko Unimetal Recycling MTS Chrzanów oraz w meczu domowym z KSZO Handball.
  • 18 – (Rekord ligi) w tej minucie otrzymaliśmy już czerwone kartki w pojedynku z Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Dwóch kluczowych zawodników defensywy i ataku zakończyło mecz chwilę po rozgrzewce. W drugiej połowie otrzymaliśmy jeszcze „dziwną” karę od sędziego stolikowego. Mimo tego oraz 33% meczu grając w osłabieniu walczyliśmy dzielnie, dopiero w końcówce oddając pola gospodarzom!
  • 53 Kevin Starzecki zgromadził w 10 meczach 53 bramki i znajduje się na 8 miejscu klasyfikacji strzelców.
  • 50% – taką skuteczność w obronie rzutów karnych (7 na 14) wykręcił Adrian Szczepaniec z czego 3/3 w ostatnim meczu z Spr Wisła Sandomierz. Brawo Adi!
  • niezliczone ilości strojów meczowych mamy w strzępach po każdym meczu
  • 100+ – tyle bramek zdobyli już w meczach kontrolnych … w piłkę nożną zabójczy duet Tomasz Mochocki i Grzesiek Barnaś!
Pierwszy mecz 2 rundy rozegramy w meczu wyjazdowym już w Sobotę 25.02.2023 z … AZS AGH Kraków Piłka Ręczna! Szykują się wielkie emocje i walka o 3 punkty! W końcu spotkają się dwie najlepsze defensywy w lidze!

Źródło: SPR Orzeł Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow