Stabilizator gruntu, rozsiewacz cementu, spoiw – maszyny do stabilizacji gruntu produkowane w Przeworsku

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Stabilizator gruntu, rozsiewacz cementu, spoiw – maszyny do stabilizacji gruntu produkowane w Przeworsku

Stabilizacja gruntu w systemie natychmiastowego mieszania, przy zastosowaniu odpowiednich materiałów, pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości podłoża np. pod przyszłą drogę. Jednak, aby zadanie to zostało wykonane właściwie, należy pamiętać o użyciu specjalistycznych maszyn. Z pomocą przychodzą tu takie maszyny jak stabilizator gruntu.

Stabilizator gruntu z przeworskiej firmy

Przeworskim  producentem maszyn do stabilizacji gruntu jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Tozamet z Przeworska. Głównym profilem działalności firmy jest projektowanie i produkcja maszyn dla budownictwa, w tym również przeznaczonych do stabilizacji gruntu tj. stabilizatorów gruntu  (frezarek) oraz rozsiewaczy (rozsypywaczy) spoiw. Dodatkowo stabilizatory gruntu Tozamet produkowane są w wersji doczepianej do ciągnika i stanowią doskonałą alternatywę dla stabilizatorów samobieżnych. Dostępne są trzy stabilizatory gruntu oznaczone symbolami FG-450B i FG-650B oraz nowy model FG450B/1200 przeznaczony do chodników, poszerzeń, poboczy itp. Wspólnymi cechami wszystkich tych maszyn są:

  • wymienne frezy mocowane na wale,
  • wymienne zęby wprowadzające maszynę w grunt,
  • mocna przekładnia kątowa, potrafiąca przenieść 2500 Nm,
  • hydraulicznie opuszczana/podnoszona klapa tylna,,
  • solidny wał roboczy obracający się z prędkością 310 obr./min. zawieszony na łożyskach wahliwych,
  • dwie boczne przekładnie łańcuchowe bezpośrednio napędzające wał frezujący,
  • płyty zabezpieczające boki maszyny z przekładniami łańcuchowymi przed ścieraniem się.

Rozsypywacze czyli skuteczne narzędzie w budownictwie

Tozamet produkuje także rozsiewacze do cementu RS-9000,  RS-12000 oraz RS-4000 przeznaczony do poboczy, poszerzeń chodników itp.  Urządzenia różnią się przede wszystkim ładownością, która wynosi odpowiednio 9 i 12 t oraz 4t. Rozsiewacze są podczepiane pod ciągnik, a dodatkowo dysponują płynną regulacją wysypu z rewersem. Szerokość robocza rozsiewaczy wynosi 2400 mm i 1200mm (dla RS-4000).

Nowością w ofercie firmy TOZAMET są maszyny o szerokości roboczej 1200mm, w szczególności przeznaczone do stabilizacji wąskich pasów takich jak chodniki, ścieżki rowerowe, czy pobocza i poszerzenia dróg.

Co więcej wszystkie maszyny Tozamet produkowane są od podstaw w polskim zakładzie, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów i podzespołów. Ponadto posiadają deklarację zgodności CE.

Urządzenia objęte są też 12-miesięczną gwarancją. Producent zapewnia również niezbędne części zamienne, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.  Dodatkowo istnieje możliwość napraw w miejscu pracy. Co ważniejsze w szczególnych przypadkach firma oferuje maszynę zastępczą.

Zdjęcia przedstawiają maszyny o szerokości roboczej 1200mm, które są nowością w ofercie firmy TOZAMET.

Źródło: PPUH TOZAMET

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow