Jak ocenić, czy oferta pożyczki online jest korzystna?

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Jak ocenić, czy oferta pożyczki online jest korzystna?

Pożyczka online to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim ze względu na szybkość i bezpieczeństwo całej procedury. Nie dość, że nie musisz przechodzić wieloetapowej weryfikacji, jak przy kredycie w banku, to jeszcze środki uzyskasz nawet w kilkanaście minut! Jak jednak sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie oferta na pewno jest korzystna? Oto kilka wskazówek, które Ci w tym pomogą!

Sprawdzony portal pożyczkowy to pierwszy krok do sukcesu

W tej chwili w sieci „funkcjonuje” sporo porównywarek pożyczkowych i portali, na których znajdziesz oferty różnych instytucji pozabankowych udzielających wsparcia finansowego. W takim gąszczu informacji łatwo się pogubić. Właśnie dlatego warto korzystać ze stron, które w uporządkowany, klarowny sposób prezentują warunki poszczególnych pożyczek.

Tylko dzięki ich skrupulatnemu porównaniu zyskasz pewność, że wybrana oferta odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. W końcu każdą pożyczkę trzeba spłacić w wyznaczonym terminie. Porównywarki takie jak KOKOS pomagają w podjęciu odpowiedzialnej decyzji.

Pożyczki online różnią się od siebie! Lista najważniejszych parametrów

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem najlepszej dla siebie pożyczki online – https://kokos.pl/, zwróć uwagę na kilka kluczowych warunków oferty. Są to:

  • termin spłaty pożyczki,
  • maksymalny limit pożyczanej sumy w przypadku pierwszego i kolejnego zobowiązania,
  • bazy danych brane pod uwagę przez firmę,
  • oprocentowanie,
  • wysokość RRSO,
  • dodatkowe opłaty związane m.in. z wydłużeniem terminu spłaty lub opóźnieniami w zwracaniu należnych kwot.

Na szczęście pozabankowi pożyczkodawcy często idą na rękę klientom, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wywiązać się ze spłaty w terminie. Rozłożenie pożyczki na większą liczbę rat czy wydłużenie okresu spłaty to tylko niektóre ze stosowanych wówczas rozwiązań.

Jak ocenić bezpieczeństwo pożyczki?

Internetowe pożyczki pozabankowe to sposób na szybkie uzyskanie dodatkowej gotówki z bardzo prostą procedurą. Czy takie sprawne tempo działania powinno budzić Twoje podejrzenia? Niekoniecznie! Rzetelnego pożyczkodawcę rozpoznasz po tym, że:

  • jasno deklaruje warunki pożyczki wraz z oprocentowaniem, RRSO czy informacją o okresie spłaty,
  • korzysta z certyfikatów SSL, które zapewniają bezpieczeństwo danych osobowych podawanych w formularzu wniosku o pożyczkę,
  • korzysta z bezpiecznych form weryfikacji danych osobowych klienta (może to być np. przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł lub 1 gr).

Wszystkie wymienione wyżej sprawy składają się na całościowy obraz pozabankowej oferty pożyczkowej online. Składając wniosek przez internet, możesz uzyskać nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pamiętaj, że jakość obsługi klienta w firmie pożyczkodawcy także ma znaczenie! Powinien on udzielić Ci wszystkich niezbędnych informacji i wsparcia, jeśli tylko będziesz go potrzebować.

Przejrzyste zestawienie ofert w porównywarce online pozwala szybko i łatwo sprawdzić dostępne na rynku pożyczki i wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Całą procedurę, od etapu poszukiwań aż do podpisania umowy, możesz wykonać bez wychodzenia z domu.


— Artykuł sponsorowany —

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow