Wakacje w szkołach

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wakacje w szkołach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tryńczy wzięli udział w warsztatach artystyczno-kulinarnych. Najpierw dzieci w grupach namalowały piękne letnie krajobrazy, by następnie skupić się na przygotowaniu ciasta i wypiekaniu słodkich gofrów. Każdy z uczestników zajęć własnoręcznie udekorował swój deser, by później ze smakiem go zjeść. Zorganizowana została również akcja plastyczna pod hasłem „W zgodzie z naturą”. W ramach zajęć uczniowie tworzyli mural, tym samym poznając tajniki tej formy artystycznej.


Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ubieszynie również aktywnie spędzają wakacyjny czas. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wyruszyli na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy, zatrzymując się między innymi na placu zabaw w Wólce Małkowej. Innego dnia młodzież szkolna zagrała w „Tajną Misję” – grę, która przybliżyła nieco Afrykę i pozwoliła zgłębić jej tajemnice poprzez rozwiązywanie zagadek i wykonywanie różnych zadań.
Nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach zaproponował swoim uczniom udział w plenerze malarskim. Mogli oni doskonalić swoje umiejętności plastyczne wśród lasów i pól. Tematem przewodnim spotkania było ukazanie walorów środowiska naturalnego w naszej okolicy. Oprócz tworzenia prac przy użyciu różnych technik malarskich podejmowano dyskusje o roli natury w sztuce.


W ZSPiPS w Jagielle także nie brakowało atrakcji. Podobnie jak w Ubieszynie odbył się rajd rowerowy, podczas którego, poza jazdą, dzieci między innymi grały w piłkę nożną i podchody. Dla chętnych uczniów zorganizowano warsztaty kulinarne, w czasie których przygotowano pyszną pizzę, tartę jabłkowo-cynamonową i lemoniadę. Smakołyki szybko znikały z talerzy.


Innego dnia dzieci z Jagiełły wzięły udział w innym spotkaniu, kiedy to mogły relaksować się na świeżym powietrzu, grając w gry i zabawy edukacyjne. Nawet pogoda nie była w stanie pokrzyżować planów – mimo deszczu dzieci bawiły się w budynku szkolnym. Podobne spotkanie odbyło się raz jeszcze – wówczas wzbogacone o ognisko.


Wakacje nie musza oznaczać rozłąki z rówieśnikami – cieszymy się, że dzieci i młodzież z terenu Gminy Tryńcza tak chętnie uczestniczą w organizowanych z myślą o nich zajęciach.

UG Tryńcza

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow