Oficjalne otwarcie gminnego centrum kultury i czytelnictwa

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Oficjalne otwarcie gminnego centrum kultury i czytelnictwa

9 sierpnia  odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gminie Tryńcza po remoncie.W otwarciu udział wzięli Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, radni Gminy Tryńcza na czele z Przewodniczącą Rady Gminy Zofią Nowak, wójt Ryszard Jędruch, dyrektor GCKiCz Dominika Kozak oraz przedstawiciele firmy Aleco, która była głównym wykonawcą zadania.


Po symbolicznym przecięciu wstęgi wszyscy uczestnicy zwiedzili budynek, który zyskał nowe oblicze. Serdecznie dziękujemy Pani Wiceminister za pomoc w pozyskaniu środków na remont budynku. Na ten cel pozyskaliśmy 300 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a całkowita warość inwestycji opiewała na kwotę ponad 600 tys. zł.


Tuż przed otwarciem Centrum Kultury, Pani Minister wzieła udział w spotkaniu dotyczącym pilotażowego projektu, w ramach którego od maja w Gminie Tryńcza funkcjonuje Centrum Usług Społecznych. Na utworzenie i funkcjonowanie CUS, Gmina Tryńcza przy wsparciu Pani Minister otrzymała 3 mln zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow