Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu podinsp. Piotr Woszczak wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Pruchniku podinsp. Januszem Szkołą oraz policjantami, uczcili pamięć byłego Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Marka Papały w 28 rocznicę Jego śmierci. W miejscu upamiętnienia złożono kwiaty.
Dzisiaj, przed tablicą poświęconą pamięci nadinsp. dr. Marka Papały, byłego Komendanta Głównego Policji, w 28 rocznicę jego śmierci, oddano hołd jego pamięci.
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu podinsp. Piotr Woszczak wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Pruchniku podinsp. Januszem Szkołą oraz z podkom. Stanisławem Korytko, złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą umieszczoną na kamieniu przy Komisariacie Policji w Pruchniku. W uroczystości wziął także udział Burmistrz Pruchnika Stanisław Kłopot, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku Magdalena Długosz, Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku Krzysztof Łuc, siostra śp. gen. Marka Papały – Krystyna, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Pruchnika.
Uroczystość była wyrazem szacunku i pamięci o generale, który swoją służbę poświęcił bezpieczeństwu obywateli oraz rozwojowi formacji.
Po zakończeniu uroczystości uczestnicy udali się do Izby Pamięci poświęconej generałowi, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z pamiątkami, dokumentami oraz fotografiami związanymi z życiem oraz służbą generała.

Źródło: KPP Jarosław

















