Zostań w domu!

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Zostań w domu!

Kochani czas w jakim przyszło nam teraz żyć jest trudny, ale do przejścia. Trzeba zrobić wszystko, abyśmy nie zachorowali na koronawirusa (…tak wiemy, że na grypę, HIV i na raka oraz z głodu umiera więcej ludzi, jednak przed nową chorobą w tym momencie możemy się chronić tylko NIE wychodząc z domu). IZOLACJA! Najbardziej jak się da, więc dlaczego na ulicach Przeworska w tym czasie jest najwięcej osób starszych?

W Leżajsku, gdzie zdiagnozowano pierwsze przypadki osób chorych ludzie bardzo szybo zrozumieli, że niewychodzenie z domu bez potrzeby, to jedyna skuteczna broń. Ludzie w sklepach stoją od siebie w odpowiedniej odległości. Nie spacerują, bez potrzeby, bo zobaczyli jak straszny jest koronawirus. Czy musimy w Przeworsku mieć kilku chorych, z których ktoś umrze, żeby zwłaszcza emeryci, którzy są najbardziej narażeni NIE wychodzili puścić lotka, po gazetkę, na papierosa, posiedzieć na ławce, czy do kościoła?

Przeworsk opustoszał znacznie, nawet zaparkowanie w centrum miasta nie stanowi problemu. Większość sklepów jest zamknięta, a o każdej porze spacerują emeryci! Radośnie gaworzą przed przychodniami przynosząc krzesełka, niemal przytulają się do siebie w kolejce do apteki, a już na pewno w sklepach stoją i rozmawiają z każdym jakby nie było jutra.

Niestety wielu Przeworszczan, którzy przyjechali zza granicy nie przestrzega kwarantanny i spaceruje po mieście chodzą po sklepach, załatwiają niezałatwione sprawy. Jeśli oni nie mają jeszcze objawów, a już zarażają, bo są chorzy czego szczerze nikomu nie życzymy to kochani sprawdźcie statystyki osób, które zmarły na koronawirusa.

ZOSTAŃCIE W DOMU! Przerażające jest to jak zły przykład dajecie wnukom!

Inną kwestią jest młodzież spacerująca w grupach po osiedlach czy o zgrozo spacerujące matki z wózkami. Zachorować mogą wszyscy, ale to o starszych należy się najbardziej martwić. Wielu lekarzy powtarza: „Profilaktyka i zapobieganie, bo polska Służba Zdrowia nie wytrzyma takiego nawału chorych jak jest we Włoszech.” A profilaktyką jest unikanie kontaktu z innymi ludźmi! Chyba, że dla kogoś ważniejsze jest puszczenie lotka niż własne życie. To przepraszamy, nie mamy żadnych uwag. Tylko żebyście zdążyli odebrać ewentualną wygraną przed śmiercią.

 

Dla osób starszych i potrzebujących, uruchomiona została specjalna infolinia MOPSu. Prosimy o przekazywanie tych numerów osobom starszym czy potrzebującym pomocy: 

Dziękujemy, że czytasz  mojprzeworsk.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow