Przeworszczanki na podium XIV Grand Prix Polski w Akrobatyce Sportowej

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

W dniach 26-27 listopada 2022 r. w Łańcucie, odbyły się zawody w akrobatyce sportowej – XIV Grand Prix Polski im. Stanisława Gieronia. Zawody zgromadziły 460 uczestników z Polski, Ukrainy oraz Gruzji.

Przeworsk w finale reprezentowała czwórka uczestniczek: Dorota Lipińska, Laura Szawan, Zofia Ruchel oraz Gabriela Puchała. W turnieju brały udział również: Kamila Urban oraz Magdalena Wiśniowska z siostrą Joanną Wiśniowską.

Impreza sportowa która już na stałe zagościła w kalendarzu sportowych wydarzeń, co roku organizowana jest z coraz większym rozmachem i zasięgiem a wysoki poziom uczestników pokazuje jak prężnie i dynamicznie rozwija się akrobatyka wśród młodego pokolenia.

Po dwóch dniach zmagań, w niedzielnych finałach w każdej kategorii wyłonieni zostali zwycięzcy, którym medale oraz dyplomy zostały wręczone na uroczystym zakończeniu Grand Prix. Wśród akrobatek które wywalczyły podium, nie zabrakło mieszkanek naszego miasta. Przeworskie akrobatki wywalczyły łącznie 3 medale:

2 miejsce w kategorii 11-16 lat zdobyła Zofia Ruchel z Mają Ścibor