Wspólne kontrole policji, żołnierzy i straży miejskiej

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wspólne kontrole policji, żołnierzy i straży miejskiej

Partnerami przeworskich policjantów w działaniach prewencyjnych dotyczących respektowania nowych przepisów, są żołnierze z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Jarosławia oraz Strażnicy Miejscy z Przeworska. Dzięki współpracy służb mundurowych, na ulicach pojawia się większa liczba patroli, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

Od 1 kwietnia obowiązują kolejne ograniczenia, obejmujące min. zakaz przebywania na plażach, w parkach, określona liczba klientów w sklepach oraz nakładające obowiązek poruszania się w odległości minimum 2 metrów od innej osoby. Nowe przepisy przewidują również, że osoby do 18 roku życia nie mogą przemieszczać się bez pełnoletniego opiekuna.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, na ulice skierowano więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze wspierani przez żołnierzy z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Jarosławia i Strażników Miejskich z Przeworska, sprawdzają przestrzeganie ograniczeń nałożonych na osoby poddane kwarantannie. Wspierają je m. in. przez współpracę w tym zakresie z właściwymi miejscowo samorządami oraz innymi podmiotami. Weryfikują również przestrzeganie przez mieszkańców nałożonych zakazów.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mundurowi informują społeczeństwo o konieczności stosowania się do zaleceń i wytycznych w tym zakresie. Przy pomocy urządzeń nagłaśniających znajdujących się w radiowozach, policjanci podają specjalne komunikaty informujące mieszkańców o nowych obostrzeniach.

Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują m.in. ilość osób przewożonych przez prywatne firmy transportowe. Przypominamy, że środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących w danym pojeździe.

W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb wynikają z troski o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo.

KPP Przeworsk

Dziękujemy, że czytasz mojprzeworsk.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow