Trzeźwa jazda – wolna od środków odurzających

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Trzeźwa jazda – wolna od środków odurzających

Policjanci wraz z pracownikami gminy Przeworsk, brali udział w pierwszym happeningu edukacyjnym dla kierowców i pasażerów, który odbył się na terenie miejscowości Nowosielce. Działania te polegały na promowaniu trzeźwej jazdy – wolnej od środków odurzających
Policjanci z przeworskiej komendy wraz z uczniami 8 klasy Szkoły Podstawowej w Nowosielcach, przeprowadzili w środę działania promujace trzeźwą jazdę – wolną od środków odurzających. Akcja zorganizowana została przez Urząd Gminy w Przeworsku. Policjanci ruchu drogowego zatrzymywali pojazdy do kontroli, a uczniowie wręczali kierowcom ulotki informacyjne dotyczące zagrożeń, wynikających z używania substancji psychoaktywnych. Kierujący mieli okazję założyć narkogogle i zobaczyć jak one zaburzają funkcje wzrokowe po zarzyciu środków odurzających.

W ramach projektu odbyło się również spotkanie z uczniami, którego tematem przewodnim były zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, w szczególności dopalaczy. W trakcie prowadzonych rozmów funkcjonariusze podawali przykłady młodych ludzi, którzy kierowani ciekawością, bądź chęcią przypodobania się towarzystwu, spróbowali dopalaczy, a w konsekwencji uzależnili się od nich, tracąc zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie. Podczas spotkania omówiono konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających. 

Na zakończenie uczniowie mieli okazję założyć narkogole, przejść przez specjalnie przygotowany dla nich tor i przekonać się jak narkotyki zaburzają funkcje wzrokowe.

 

KPP Przeworsk

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow