Syn aresztowanego biznesmena z Przeworska również w areszcie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Syn aresztowanego biznesmena z Przeworska również w areszcie

O zatrzymaniu Piotra M. przeworskiego przedsiębiorcy pisaliśmy wielokrotnie. Były prezes Elektrociepłowni Przeworsk usłyszał kilkanaście zarzutów. W poniedziałek do aresztu trafił Paweł M., któremu prokuratura postawiła trzy zarzuty.


– Agenci katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wielowątkowe śledztwo pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach. W ramach postępowania badany jest zakup w 2010 r. przez PGE Energia Odnawialna S.A. Elektrociepłowni Przeworsk za 22 mln zł. Wcześniej właścicielem obiektu była spółka, która zakupiła budynki za 2.5 mln zł. Jak ustalili śledczy transakcja nie miała żadnych podstaw ekonomicznych. Zakupiony sprzęt miał bardzo niską sprawność, wysoką awaryjność i nie nadawał się do ciągłej pracy. Od momentu zakupu nie była ona włączona do użytkowania, a jej wartość tuż po zakupie była szacowana jako wartość złomu. Do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali przedsiębiorcę z Przeworska(25/11/2019). Mężczyzna usłyszy w prokuraturze zarzut pomocnictwa do prania brudnych pieniędzy. Wcześniej prokuratura przedstawiła w tym wątku, zarzuty 12 osobom – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.


Prokurator Piotr Żak z Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach potwierdził, że Paweł M. usłyszał 3 zarzuty, które dotyczą przywłaszczenia ponad 300 tys. zł, prania pieniędzy i pomocnictwa w „wypraniu” kilkuset tys. euro. – Sąd zastosował trzymiesięczny areszt- dodał prokurator.


CBA, BO 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow