Sąd Apelacyjny podniósł wyrok dla ojca gwałciciela

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Sąd Apelacyjny podniósł wyrok dla ojca gwałciciela

16 maja 2019 roku Sąd Apelacyjny wydał wyrok ws. Stanisława K., mieszkańca powiatu przeworskiego, który był oskarżony o to, że od 2009 do października 2016 wielokrotnie doprowadził do gwałtu na swojej córce. Sąd Okręgowy w Przemyślu wymierzył mu karę 5 lat pozbawienia wolności, jednak adwokat oskarżonego i prokurator odwołali się od wyroku w tej sprawie. Sąd Apelacyjny wyrok zaostrzył.


Sprawa Stanisław K. mieszkańca powiatu  toczyła się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu.  Tam 46-letni mężczyzna został uznany winnym zarzucanych mu czynów. 25 września 2018 Sąd Okręgowy w Przemyślu wydał wyrok w sprawie mieszkańca powiatu przeworskiego. Zarzut zawarty w akcie oskarżenia sporządzonym przeciwko ojcu, który miał gwałcić swoją córkę, trafił do sądu w kwietniu 2018 roku i mówił o „czynie wielokrotnym” obejmującym okres od 2009 do października 2016 r. Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu Małgorzata Reizer potwierdzała, że sąd uznał mężczyznę za winnego zarzucanego mu czynów i wymierzył karę pięciu lat pozbawienia wolności, z czego sąd zaliczył mu na poczet kary już rok, bo tyle siedział w areszcie. Ponadto ma zapłacić córce 30 tys. zł i przez pięć lat nie zbliżać się do mniej na odległość mniejszą niż 50 m.  

7 lutego 2019 przed sądem Apelacyjnym w Rzeszowie ruszył proces odwoławczy w tej sprawie. Od wyroku odwołał się obrońca oskarżonego, który chce niższej kary i prokurator, który chce wyższej. –16 maja 2019 roku zapadł wyrok w tej sprawie Stanisław K. Sąd Apelacyjny podwyższył karę bezwzględnego więzienia dla oskarżonego do siedmiu lat. Natomiast zostało utrzymane w całości zadośćuczynienie dla poszkodowanej i zakaz zbliżania się do niej- informował Piotr Moskwa, Rzecznik Prasowy Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. 


O sprawie pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/02/ojciec-oskarzony-o-gwalt-corce-odwoluje-sie-wyroku/


BO 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow