Robot dla przedszkola…

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Robot dla przedszkola…

B&P Engineering od początku swego istnienia aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności m. in. poprzez wspomaganie organizacji społecznych, klubów sportowych, szkół oraz przedszkoli.
W ostatnim czasie firma zakupiła interaktywne pomoce dydaktyczne, które następnie przekazane zostały przedszkolakom z Miejsko – Gminnego Przedszkola w Kańczudze.

Od 1 września 2016 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło do polskich szkół pilotażowy program nauczania programowania, który docelowo objął również przedszkola. Programowanie i technika komputerowa jako jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin przenika do różnych sfer życia. W oszołamiającym tempie przybywa komputerów i innych urządzeń multimedialnych, które coraz bardziej wpływają na nasze życie. Coraz trudniej wyobrazić sobie naukę, czy też nawet zabawę bez ich wsparcia. Dlatego zdecydowana większość placówek pedagogicznych już w wieku przedszkolnym stara się zainteresować dzieci programowaniem oraz technologiami informacyjno – komunikacyjnymi.

 

Edukacja przez zabawę…

– Ludowe powiedzenie głosi, że na naukę nigdy nie jest za późno – mówi Bożena Krupa, dyrektor Miejsko–Gminnego Przedszkola w Kańczudze – Dziś już wiemy, że także nigdy nie jest za wcześnie. Programowania można z powodzeniem uczyć dzieci w wieku 3-4 lat. Okazuje się, że im młodsze dziecko, tym szybciej przyswaja wiedzę. Oczywiście należy dostosować metody nauczania i narzędzia do wieku dziecka. Jedną z głównych form aktywności przedszkolaka jest zabawa, dlatego wychowawcy z naszego przedszkola włączyli do zajęć dydaktycznych zabawy wprowadzające dzieci w świat kodowania. Przedszkolaki m. in. grają w sudoku, czy też ustawiają wieże według określonego wcześniej kodu. Z kolei dzieci sześcioletnie uczą się kodowania podczas zajęć z użyciem robot dasha, czyli małego robota do nauki programowania. Za pomocą „kolorowych kodów” programują zadania, które następnie robot dash realizuje.

 

Zajęcia z Dashem…

Od niedawna edukację przedszkolaków z Kańczugi wspomaga Dash, czyli super robot edukacyjny, który poprzez zabawę wprowadza dzieci do fascynującego świata programowania. Dzięki licznym sensorom ta inteligentna zabawka reaguje na głos, porusza się i wydaje różne dźwięki, a wszystko to z poziomu kilku aplikacji do wyboru. – Na bieżąco śledzimy wszelkie nowinki techniczne wspierające edukację w przedszkolu – zapewnia Bożena Krupa – W trakcie tegorocznego Forum Wychowania Przedszkolnego jego organizatorzy zaprezentowali uczestnikom Dasha. Nie ukrywam, że robot, a szczególnie jego możliwości bardzo mi się spodobały. Jeszcze bardziej zapragnęłam zakupić go dla naszej placówki. Niestety, koszt jego nabycia przekraczał nasze skromne możliwości. Na szczęście mamy przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć, a mam tu na myśli przeworską firmę B&P Engineering. Zwróciliśmy się z gorącym apelem o pomoc w zakupie Dasha i odzew ze strony dyrekcji firmy był niemal natychmiastowy. Dzisiaj nasze przedszkolaki mogą nie tylko bawić się z tym niezwykle inteligentnym robotem, ale dzięki niemu poznają podstawy programowania, jak też nowoczesne technologie oraz możliwości ich wykorzystania w celach innych niż rozrywka. Wszystko to zawdzięczamy członkom zarządu B&P Engineering, na ręce których kieruję serdecznie podziękowania zarówno w imieniu własnym i moich współpracowników, jak też naszych podopiecznych  

 

To nie pierwszy raz,…

….kiedy B&P Engineering angażuje się w pomoc dla przedszkola w Kańczudze. W czerwcu br. dyrekcja tej placówki zwróciła się z gorącym apelem o pomoc w doposażeniu funkcjonującego tam placu zabaw, o czym informowaliśmy w poprzednim wydaniu naszego periodyku. Zarząd firmy nie tylko wsparł finansowo inicjatywę przedszkola, ale również przygotował dla przedszkolaków niespodzianki. W trakcie zorganizowanego na terenie placówki pikniku rodzinnego przedstawiciel B&P Engineering obdarował wszystkie dzieci drobnymi upominkami, w tym  opaskami odblaskowymi.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi problemami borykają się dyrektorzy szkół oraz przedszkoli – mówi Peter Bauer, właściciel B&P Engineering – Nie ma w zasadzie tygodnia, aby jakaś placówka nie zwracała się do nas z prośbą o wsparcie rzeczowe lub finansowe. Bardzo cenimy sobie wszelkie ciekawe inicjatywy, szczególnie te, które motywują dzieci do rozwijania ich silnych stron i talentów. Dlatego w miarę możliwości staramy się pomagać wszystkim tym, którym dobro dzieci leży szczególnie na sercu i poczuwają się odpowiedzialni za przyszłe pokolenia.    

 

https://www.engineering-bp.com/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow