Ratujmy przeworskie nagrobki – zrzutka

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Ratujmy przeworskie nagrobki – zrzutka

W dzień Wszystkich Świętych, tradycyjnie od 11 lat, podczas odwiedzania bliskich zmarłych na Starym Cmentarzu w Przeworsku mieliśmy możliwość spotkać uśmiechniętych i życzliwych harcerzy z 13. Przeworskiej Drużyny Harcerzy „Kresy”, którzy kwestowali dla ratowania zabytkowych nagrobków.

Była to dla wielu z nas okoliczność do rozmowy, serdeczności, a przede wszystkim szansa dołożenia własnej cegiełki do bardzo istotnej akcji dbania o stare, piękne nagrobki przeworskiej nekropolii.

Dołącz do akcji RATUJMY PRZEWORSKIE NAGROBKI 2020.

Tego roku, pomimo panującej trudnej sytuacji, kiedy to boimy się o zdrowie i nie możemy w tym szczególnym czasie odwiedzić grobów bliskich, harcerze i harcerki nie rezygnują i zachęcają do włączenia się w kwestę internetową! Każda złotówka wpłacona za pośrednictwem tej zbiórki jest niezwykle cenna.

Na co zbieramy w tym roku?

Wciąż zbieramy odpowiednią kwotę, która pozwoli na rzetelny, całościowy remont wyjątkowego pod względem artystycznym i historycznym nagrobka z czerwonego piaskowca – mjra artylerii konnej Mariana Patronowicza, sodalisa mariańskiego. Jest to wymagająca inwestycja, która swoim efektem może cieszyć nas wszystkich już w kolejnych latach.

Dlaczego warto się zaangażować?

Dbając o pomniki, tablice nagrobne Starego Cmentarza w Przeworsku mamy okazję uczcić patriotów i zasłużonych przeworszczan oraz pozostać z nimi w łączności i uczyć się sprawczości, gotowości do poświęceń. To również wyraz solidarności ze społecznością lokalną i wspólnego zaangażowania w trosce o istotne sprawy.

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/b2zryz

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow