Radny, który kradł i jeździł po pijanemu złożył mandat

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Radny, który kradł i jeździł po pijanemu złożył mandat

Radny Jerzy H. nie przysporzył chluby Radzie Gminy Przeworsk. Po tym jak napisaliśmy artykuł o tym, że przedstawiciel społeczności Gwizdaja i Nowosielec kradł w markecie spożywczym i został skazany za jazdę po pijanemu radny postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji w Radzie Gminy. Lepiej późno niż wcale. 


Przypomnijmy. -W dniu 22.10.2018r. po godz.15.00 dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawcy kradzieży w sklepie Biedronka mieszczącego się na ul. Ignacego Krasickiego. Po przybyciu na miejsce patrolu policji ustalono, że sprawcą kradzieży był 55-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 90 zł. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym – informowała Justyna Urban z przeworskiej policji. – Kolejną interwencję dotycząca w/w mężczyzny policjanci podjęli w dniu 25.02.2019r. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego VW Caddy 55 -letniego mieszkańca powiatu przeworskiego. Funkcjonariusze poddali go badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy – dodała Rzecznik Prasowy z KPP Przeworsk. 


O sprawie pisaliśmy jako pierwsi tutaj:

http://mojprzeworsk.pl

– Wyrok  ws. prowadzenia samochodu po pijanemu zapadł 5 czerwca 2019 roku. Sąd uznał Jerzego H. za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył karę grzywny 1200 zł, orzekł zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat. Dodatkowo oskarżony ma zapłacić 5 tys. zł. grzywny na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym w Wypadkach Komunikacyjnych, oraz został obarczony kosztami sądowymi – poinformowała sędzia Małgorzata Reizer z Sądu Okręgowego w Przemyślu.  


16/09/2019 Zygmunt Leszczyński z Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu poinformował, że Radny Gminy Przeworsk Jerzy H. złożył mandat, bez podania przyczyny. – Jego mandat niebawem wygaśnie. W okręgu, z którego stratował zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające-poinformował komisarz. Wybory te mogą odbyć się w grudniu. Jednak ich data ostatecznie zostanie potwierdzona, gdy mandat radnego oficjalnie wygaśnie. – Radny swój mandat złożył w piątek tj.13/09/2019. Mandat wygasimy we wtorek tj.17/09/2019. Od tego czas radny będzie miał jeszcze 7 dni na ewentualne zażalenie decyzji komisarza. Potem rozpisane zostaną wybory uzupełniające. Przewidujemy, że te odbędą się w połowie grudnia- dodał Zygmunt Leszczyński.


BO


Fot. Facebook UG Przeworsk. Radny Jerzy H. złożył mandat po tym jak o jego niechlubnych czynach napisały media. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow