Radni powiatowi chcieli odwołać z funkcji przewodniczącego Tadeusza K. 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Radni powiatowi chcieli odwołać z funkcji przewodniczącego Tadeusza K. 

Podczas VIII sesji Rady Powiatu Przeworskiego, która odbyła się 28/08/2019 radni złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Tadeusza K. przyczyną miała być sytuacja, kiedy to przewodniczący został zatrzymany przez policję, gdy prowadził samochód mając ponad promil alkoholu we krwi. Radni podzieli się. Jedni bronią Tadeusza K. podkreślając jego zasługi, inni piętnują jazdę po pijaku, której przewodniczący rady się dopuścił. 


Dyskusję o niechlubnym czynie, którego dopuścił się przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz K. rozpoczął radny Józef Więcław, który zgłosił wniosek formalny o odwołanie Tadeusza K. z funkcji przewodniczącego (cała wypowiedź od 6.50 min). Radny odczytał treść uzasadnienia „Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz K. przez swoje działanie nadużył zaufania społecznego, którego udzieliła mu rada i wyborcy”. Józef Więcław w podsumowaniu stwierdził, że to elementarny odruch przyzwoitości. 


Tadeusz K. natychmiast wystosował ripostę – W chwili obecnej nie toczy się żadne postępowanie w stosunku do mojej osoby i tym bardziej nie ma skazującego wyroku. Chcę dodać, że niektórzy radni , czy radni z drugiej strony tez byli obiektem zainteresowania CBA, meldowali się, lub meldują na policji. Nigdy nie pytałam jaki jest powód i jakie są przyczyny takiego działania. Nie mam na ten temat nic więcej do powiedzenia.  Przyjdzie taki czas, być może,  że w tym temacie będzie się wypowiadał mój adwokat- skwitował przewodniczący Rady Powiatu. 


Wicestarosta Jerzy Mazur wziął w obronę przewodniczącego i złożył kontrwniosek do wniosku o odwołanie, argumentując, że od wielu lat zna Tadeusza K. – Jeżeli ktokolwiek z was jest bez grzechu niech wstanie i pierwszy rzuci kamień(…) Ludzi nie ocenia się po błędach. Oceniając człowieka należy brać całokształt, a nie pewne słabości, które mamy wszyscy(…). Gdyby takich Tadeuszów było więcej, żyłoby się nam na świecie lepiej.  Jest człowiekiem dobrym,  godnym zaufania, nikomu nie odmówił pomocy(…). Jestem przekonanym, że sprawa zakończy się pozytywnie dla pana Tadeusza. 
Kolejnym radnym, który zabrał głos w sprawie odwołania przewodniczącego rady był Marcin Fujarowicz- Nikt nie atakuje przewodniczącego, ani jego zasług. Również jestem świadkiem tego co zrobił i gdzie działał niemniej jednak uważam, że my radni jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wyższych standardów. 


Reszta dyskusji przeniosła się pod koniec sesji Rady Powiatu (ok. druga godzina nagrania). Pierwszy, który zabrał głos w tej sprawie po przerwie był starosta Bogusław Urban- (…) Co robiliście, gdy ówczesny starosta , dziej radny, pan Zbigniew Kiszka usłyszał zarzuty prokuratorskie, co robiliście wtedy?(…) Duże wyzwanie przed nami. Jeżeli przewodniczący będzie miał zarzuty, zostaną wyciągnięte konsekwencje, każdy wie jakie(…).


Na koniec sesji ponownie zabrał głos Tadeusz K. – Widzę, że zmieniły się standardy. Wcześniej tego problemu nie widziano(…). Nawe w średniowieczu nikogo nie ukrzyżowano, dopóki go nie skazano. Nie ma sytuacji, gdzie można kogoś ukarać, gdy nie ma wyroku(…). To jest czysta zemsta polityczna. Tak to nazwę, inaczej tego nazwać nie mogę-skwitował przewodniczący.


Ostatnim, który zabrała głos w tej sprawie był radny Janusz Owsiak, były wicestarosta. – Kompromitujemy się tą dyskusją. Wszyscy to oglądają(…). Dajemy do zrozumienia, że są równi i równiejsi(…). Zapraszam wszystkich zmotoryzowanych do jednej z restauracji, stawiam po trzy kolejki i wracamy do domu- głos oburzonego radnego Owsiaka zakończył definitywnie dyskusję na sesji. 

Pod wnioskiem o odwołanie podpisali się radni: Więcław, Kiszka, Kubicki, Fujarowicz, Owsiak, Sebzda i Syk.


Pełne wypowiedzi wszystkich na wideo. Do którego obejrzenia zachęcamy.

http://mojprzeworsk.pl/2019/08/viii-sesje-rady-powiatu-przeworskiego-vi-kadencji/

O tym, że przewodniczący rady prowadził samochód mając ponad promil alkoholu pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/07/przewodniczacy-rady-powiatu-promilami/

Do sprawy wrócimy.
BO


Fot. Wideo Starostwa Powiatowego w Przeworsku: Przewodniczący Rady Tadeusz K. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow