Przywrócone połączenia autobusowe w powiecie przeworskim

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przywrócone połączenia autobusowe w powiecie przeworskim

Starosta Przeworski Bogusław Urban uczestniczył w spotkaniu, podczas którego podpisano umowę dotyczącą dofinansowania na przywrócenie nierentownych połączeń autobusowych.

W powiecie przeworskim zadanie organizacji publicznego transportu zbiorowego przejął na podstawie porozumienia Powiat Jarosławski, a realizował je będzie PKS Jarosław. Powiat Jarosławski złożył do Wojewody Podkarpackiego wniosek w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, który uwzględnia ogółem 67 połączeń (powiat przeworski, jarosławski, lubaczowski), co przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacji publicznej dla mieszkańców, w tym m.in. osób niepełnosprawnych i uczniów szkół.  

W Starostwie Powiatowym w Jarosławiu na umowie swoje podpisy złożyli: Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan i Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, w obecności Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera i Dyrektora Departamentu PUW Krzysztofa Sopla.

 Linie komunikacyjne, na których od 1 września br. wykonywane są przewozy autobusowe na terenie powiatu przeworskiego przedstawia tabela.

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow