Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz K. skazany

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz K. skazany

4 października 2019 do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafił akt oskarżenia przeciwko Przewodniczącemu rady Powiatu Przeworskiego Tadeuszowi K., który prowadził samochód mając ponad promil alkoholu we krwi. 23 października zapadł wyrok nakazowy w tej sprawie.


Śledztwo w tej spawie prowadzone było przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku, po tym jak przeworska jednostka wyłączyła się z prowadzenia. O zatrzymaniu Tadeusza K. po pijanemu, kiedy prowadził samochód pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/07/przewodniczacy-rady-powiatu-promilami/


Przeworscy Radni opozycyjni za to przestępstwo chcieli odwołać przewodniczącego rady jednak do takiego głosownia nie doszło. O sprawie pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/08/radni-powiatowi-chcieli-odwolac-funkcji-przewodniczacego-tadeusza-k/


Sam Tadeusz K. nie poczuwała się do winy. Na ostatniej sesji rady powiatu powiedział- – Widzę, że zmieniły się standardy. Wcześniej tego problemu nie widziano(…). Nawe w średniowieczu nikogo nie ukrzyżowano, dopóki go nie skazano. Nie ma sytuacji, gdzie można kogoś ukarać, gdy nie ma wyroku(…). To jest czysta zemsta polityczna. Tak to nazwę, inaczej tego nazwać nie mogę-skwitował przewodniczący.


Prokuratura Rejonowa w Przeworsku nie ma wątpliwości co do winy oskarżonego. – Przeciwko Tadeuszowi K.. do Sądu został już skierowany Akt Oskarżenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty  z art. 178 A par. 1 KK -poinformowała Anna Bąk-Wójtowicz, Prokurator Rejonowa z Przeworska (§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2).


23 października Sąd Rejonowy w Przeworsku Sąd rejonowy w Przeworsku wydała wyrok nakazowy w tej sprawie. – Sąd uznał Tadeusza K. za winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na karę grzywny w wysokości 6 tys. zł. Orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wg. kategorii B, na  okres 3 lat. Oskarżonemu zaliczono czas od zatrzymania prawa jazdy w lipcu 2019. Ponadto oskarżony ma zapłacić 5 tys. zł na Fundusz osobom pokrzywdzonym, oraz sąd zasądził wobec niego koszty sądowe. Oskarżony ma 7 dni na odwołanie się od wyroku – poinformowała Małgorzata Reizer z Sądu Okręgowego w Przemyślu.


BO
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow