Prokuratura prowadzi śledztwo ws. policjanta, który miał znęcać się nad żoną/Aktualizacja

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. policjanta, który miał znęcać się nad żoną/Aktualizacja

7 maja 2019 roku akta śledztwa dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną  przez męża, który jest czynnym funkcjonariuszem w KPP Przeworsk trafiły do PO w Przemyślu.


– Do psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną miało dochodzić od 1 stycznia 2017 do 27 kwietnia 2019 w Przeworsku. Śledztwo prowadzone jest z art. 207 Kodeksu Karnego. Akta zostały przesłane do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu z Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, która wyłączyła się z prowadzenia sprawy. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu 8 maja 2019 do prowadzenia tej sprawy wyznaczyła Prokuraturę Rejonową w Przemyślu- informowała prokurator Marta Pętkowska, Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.


Przeworska Komenda sprawy policjanta nie chce komentować – Wszystkie informacje w tej sprawie udziela Prokuratura, która prowadzi postępowanie. Dalsze kroki  wobec funkcjonariusza będą podejmowane po zakończeniu śledztwa- poinformowała Justyna Urban, Rzecznik prasowy KPP w Przeworsku. 
Policjant, nie został zwieszony, ciągle pełni służbę na tym samym stanowisku, nie musiał oddać też broni. Do sprawy wrócimy. 

AKTUALIZACJA:


Długo czekaliśmy na odpowiedź z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku ws. policjanta wobec, którego prowadzone jest śledztwo. 04 czerwca 2019 otrzymaliśmy informację o tym,  że Komenda nie wyciągnęła żadnych konsekwencji od funkcjonariusza. 05 czerwca 2019 została podana kolejna informacja – Policjant nie został zawieszony w obowiązkach służbowych. Został przeniesiony na inne stanowisko służbowe, ma odebraną broń –poinformowała Justyna Urban, Rzecznik prasowy KPP w Przeworsku. 

 


BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow