Premiera spektaklu teatralnego „ROMEO I JULIA”- KÓŁKO TEATRALNE „NA KOTURNACH”.

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Premiera spektaklu teatralnego „ROMEO I JULIA”- KÓŁKO TEATRALNE „NA KOTURNACH”.

Kilkumiesięczne przygotowania, wielogodzinne próby, nauka tekstów, szlifowanie dykcji i poprawności mówienia, nauka wchodzenia w rolę, analiza motywacji postaci, zdolność do improwizacji i rozwijania wyobraźni, zaowocowały wspólnym przedsięwzięciem, którego finał miał miejsce na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. To właśnie 16 lutego 2023 r. sala widowiskowa przyciągnęła widzów, którzy przybyli na premierę spektaklu pt. „Romeo i Julia”, w oparciu o najsłynniejszy melodramat wszechczasów – Williama Szekspira. Młodzi aktorzy, pod okiem czujnej instruktorki Agnieszki Wajdy i reżysera Damiana Janusza przeżyli fantastyczną przygodę wcielając się w postaci bohaterów przedstawianej sztuki. Spektakl przygotowało kółko teatralne „Na koturnach”, w adaptacji i reżyserii Agnieszki Wajdy. W tytułową bohaterkę Julię wcieliła się Anna Chmaj, która potraktowała swoją rolę nad wyraz dojrzale i stanęła na wysokości zadania, podobnie jak wszyscy aktorzy. Rolę Romea odtworzył Kacper Superson. Stworzył on postać młodego, zakochanego człowieka, ukazując swoje niezwykłe zdolności aktorskie. Młodzież przygotowująca spektakl wykształciła w sobie bardzo wiele cech charakterystycznych dla profesjonalistów. Aktorzy swoją grą uwiarygodnili opowieść o wielkiej lecz tragicznej miłości, byli mocno skoncentrowani na pracy, zostawili tremę za kurtyną i idealnie wykreowali swoje role. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Wielkie brawa i podziękowania kierujemy do naszych twórców i artystów za zaangażowanie i grę aktorską, do Agnieszki Wajdy za świetne przygotowanie grupy oraz do reżysera Pana Damiana Janusza za cenne wskazówki. A przede wszystkim dziękujemy gorąco publiczności za przybycie i ciepły odbiór naszej sztuki. Było nam bardzo miło gościć na spektaklu Polskie Radio Rzeszów, które obserwowało poczynania młodych artystów. Po spektaklu i odniesionym sukcesie, aktorzy z wielką radością udzielali wywiadów i opowiadali o swoich emocjach i o tym, jakie były początki ich przygody z teatrem.

Kto jeszcze nie zdążył obejrzeć spektaklu w wykonaniu kółka teatralnego „Na koturnach”, zapraszamy na spektakl 22 marca o godzinie 18.00 na scenie MOK w Przeworsku.

Poniżej kilka wybranych zdjęć. Na pełną relację zapraszamy na stronę MOK Przeworsk.

Źródło: MOK Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow