Poród w Przeworsku będzie lżejszy i łatwiejszy

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Poród w Przeworsku będzie lżejszy i łatwiejszy

Po tym jak dyrektor SP ZOZ w Przeworsku Grzegorz Jedynak  chciał zamknąć  porodówkę w Przeworsku ze względu na jej nierentowność i po walce personelu o te oddziały, oraz sprzeciwie społeczeństwa, na oddziałach wprowadzono innowacje, które mają pomóc rodzącym, oraz osobom, którzy właśnie zostali rodzicami.

Personel oddziału położniczego ginekologicznego i neonatologicznego od momentu, kiedy dostał kredyt zaufania od dyrekcji i radnych powiatu na wdrożenie nowości, które mają przyciągnąć rodzące kobiety do Przeworska, zaczął aktywnie działać. Pierwsze zmiany na oddziale zostały już wprowadzone. Dzięki nim poród będzie łatwiejszy, a młodzi rodzice zostaną otoczeni jeszcze większa opieką i pomocą.


– Zależy nam na przesłaniu pozytywnych informacji dotyczących naszych oddziałów, bo wydaje się, że po ostatnich wydarzeniach ocena naszej pracy nie jest najlepsza. Przede wszystkim musi w świadomości społecznej zaistnieć wiedza o utrzymaniu pracy oddziałów w pełnym zakresie  oraz o korzystnych dla Pacjentek zmianach. Od dzisiaj tj. 4/12/2019 został wprowadzony ( już 2 x wykorzystany ) aparat do przeciwbólowej elektrostymulacji, znacznie zmniejszający dokuczliwość bólów tzw. krzyżowych. Opinie Pań są bardzo pozytywne – informowała Bogusława Bielówka lekarz specjalista  z Oddziału Neonatologicznego. – Ponadto  intensywnie pracujemy nad rozszerzeniem działania Szkoły Rodzenia w pełnym zakresie – wykłady, ćwiczenia relaksacyjne, fizjoterapia, mamy nadzieję ruszyć od stycznia – dodała Ordynator przeworskiego Oddziału noworodkowego. 

Kolejną nowością wartą uwagi jest fakt, iż od stycznia  będą prowadzone szkolenia poporodowe w czasie pobytu na oddziale położniczym – Szkoła Matek i Ojców. 
Na bieżąco będziemy informować o kolejnych zmianach na oddziale.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow