Położnictwo i neonatologia zostają w przeworskim szpitalu

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Położnictwo i neonatologia zostają w przeworskim szpitalu

Likwidacja położnictwa i neonatologii w przeworskim szpitalu były w ostatnim czasie najbardziej dyskutowanymi tematami na naszej stronie, a co za tym idzie w powiecie. Radni powiatowi nie podjęli głosowania ws. likwidacji tych dwóch oddziałów. Większość radnych chciało bardziej poznać problemy, wdrożyć plan naprawczy, dyskutować nad utrzymaniem. Na chwilę obecną oba oddziały zostają.


– Cieszę się, że Radni wspólnie odłożyli głosowanie nad stanowiskiem w sprawie ograniczenia i likwidacji części oddziałów SP ZOZ w Przeworsku. Oczywiście dzisiejsza decyzja nie rozwiązała problemów finansowych szpitala – w tej sprawie czeka nas dyskusja, oraz decyzje, które trzeba będzie podjąć . Najważniejsze jest to, że jest wola do rozmów z każdej strony napisał Radny Tomasz Syk.  


Dyskusja nad tymi oddziałami trwała niemal 3 godziny. Dyrektor szpitala Grzegorz Jedynak przekonywał o swoich racjach, Załoga o swoich, Radni oponowali. 


Jednym z Radnych, który ucieszył się z takiego obrotu sprawy był Jacek Pieniążek, który zapowiedział walkę o oddziały i stwierdził – Teraz wszystko w rękach Załogi. To Wy musicie być silni(…). Brakuje mi tu solidarności. Musicie być jeden z drugim, nie jeden przeciw drugiemu. Działać razem. Musicie stworzyć zespół u siebie i ten zespół będzie dział-powiedział Radny. 


Dyrektor szpitala Grzegorz Jedynak chociaż wielokrotnie powtarzał, że likwidacja oddziałów może uratować szpital,  jednak ostatecznie stwierdził, że czyta Internet, odebrał falę krytyki i nie będzie walczył na siłę z każdym. 


Załoga, która licznie przybyła na sesję, lekarze, pielęgniarki, i położne zapowiedziały pracę nad wdrożeniem planu naprawczego dla oddziałów. Personel medyczny położnictwa i neonatologii zapowiadał, że zrobi wszystko, aby poprawić rentowność oddziałów.     


W dzień sesji Poseł na sejm Marek Rząsa interweniowała ws. zamknięcia dwóch oddziałów. Cała interwencja poselska tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/10/posel-marek-rzasa-interweniuje-sprawie-zamkniecia-dwoch-oddzialow/


W ostatnich dniach niemal codziennie wracaliśmy do tematu likwidacji tych oddziałów:
http://mojprzeworsk.pl/2019/10/zamkniecie-poloznictwa-neonatologii-przeworsku-przeciw/

 

Sprawę będziemy monitorować.
Cały przebieg sesji do obejrzenia m.in. tutaj:

http://mojprzeworsk.pl

BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow