Policja przez pół roku prowadzi POSTĘPOWANIE PRZYGOTOWAWCZE ws. podpalenia w Urzejowicach! 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policja przez pół roku prowadzi POSTĘPOWANIE PRZYGOTOWAWCZE ws. podpalenia w Urzejowicach! 

Pięć aut osobowych  stojących na prywatnej posesji w Urzejowicach doszczętnie spłonęło. Od rozprzestrzeniającego się ogna zajęła się też elewacja pobliskiego budynku. Auta stały na podwórku mechanika. Pół roku po podpaleniu zapytaliśmy o postęp w tej sprawie. Okazuje się, że policja również i tego podpalenia nie potraktowała priorytetowo!


– Pożar zauważono we wtorek (01/10/2019-przyp.autora) około godz. 22.40 na prywatnej posesji w miejscowości Urzejowice koło Przeworska. Na miejsce zadysponowano strażaków z PSP Przeworsk, OSP Urzejowice i OSP Kańczuga. Spłonęło pięć samochodów osobowych. Zapaliła się także elewacja budynku mieszkalnego na sąsiedniej posesji. Okoliczności pożaru ustalają policjanci- informuje PSP Przeworsk. 


Od początku wiele wskazywało na to, że było to podpalenia. Drugie w przeciągu bardzo krótkiego czasu. Wcześniej na ul. H. Sinkiewicza w Przeworsku podpalono samochód młodej dziewczynie.


Chociaż to podpalenie miało być potraktowane jako priorytetowe tak się nie stało. O umorzeniu tego dochodzenia pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2020/03/policjanci-przeworsku-okazali-sie-bezradni/


Pół roku po podpaleniu samochodów na posesji mechanika z Urzejowic zapytaliśmy Policję w Przeworsku o postępy w tej sprawie. W kwestii tego zdarzenia otrzymaliśmy lakoniczny komunikat – W sprawie podpalenia samochodów na terenie posesji w miejscowości Urzejowice prowadzone jest postępowanie przygotowawcze- informowała Justyna Urban z KPP w Przeworsku.  


O podpaleniu w Urzejowicach pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/10/piec-samochodow-splonelo-urzejowicach-kolejne-podpalenie/


Co w praktyce oznacza, że Policja w Przeworsku od października do marca prowadzi postępowanie przygotowawcze?
Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest po to, aby:
ustalić, czy przestępstwo w ogóle zostało popełnione;
ujawnić, kto go dokonał i ewentualnie podjąć niezbędne środki, aby uniemożliwić sprawcy ukrycie się lub wpływanie na przebieg postępowania;
zebrać dane dotyczące sprawcy przestępstwa oraz i środowiska, w którym żyje;
dokładnie wyjaśnić okoliczności sprawy, w tym ustalić pokrzywdzonych i rozmiar szkody;
zebrać, zabezpieczyć i utrwalić dowody w taki sposób, by sąd mógł wydać wyrok jak najszybciej (najlepiej już na pierwszej rozprawie);
wyjaśnić, jakie okoliczności sprzyjały popełnieniu czynu (…)*
Czekamy na dobre informacje z przeworskiej policji, że w końcu udało się zatrzymać kogoś kto nie boi się ognia i konsekwencji za zniszczenie czyjegoś mienia. Być może kiedyś  się doczekamy. Na razie takich wieści przekazać nie możemy! 


 

*European Justice –POLSKA 
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow