Podtopienia i zalania w powiecie przeworskim

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Podtopienia i zalania w powiecie przeworskim

Utrzymujące się długotrwałe opady deszczu są przyczyną lokalnych podtopień, do których dochodzi w całym województwie podkarpackim. Od kilku dni Centrum Zarządzania Kryzysowego wysyła do mieszkańców powiatu przeworskiego alert pogodowy. Najbardziej ucierpiała północna cześć powiatu przeworskiego. Strażacy cały czas walczą z podtopieniami.

Druhowie z OSP KSRG Sieniawa od rana(22/05/2019) na swoim facebookowym fanpage informują o lokalnych zalaniach i podtopieniach. Sytuacja pogodowa jest trudna. Utrzymujące się opady nie ułatwiają walki z już zebraną nadmierną ilością wody. Podczas podtopień i zalań interweniują głównie druhowie z lokalnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. –Burze skumulowały się głównie w północnej części powiatu. Tam przy wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i posesji interweniują jednostki OSP, gdyż wypompowanie wody to działania długotrwałe. PSP Przeworsk od północy (22.05.2019) do godziny 10.00 rano interweniowały dziesięć razy. Wezwania dotyczyły głównie zalanych posesji- informował komendant PSP w Przeworsku Marcin Lachnik.


Strażacy z Sieniawy informują – Od wczesnych godzin rannych(22.05.2019-przyp.autora)  nasza jednostka zmaga się z powodzią. Razem z nami OSP KSRG Sieniawa, OSP Dybków, OSP Wylewa, OSP Dobra.


BO
Fot. OSP KSRG Sieniawa

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow