Pijany zaatakował policjantkę

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Pijany zaatakował policjantkę

Podczas święta w gminie Tryńcza w miniony weekend (6-7 lipca 2019) doszło do incydentu, w którym ucierpiała funkcjonariuszka przeworskiej komendy.

Policjantka pełniąca obowiązki służbowe w nocy z soboty na niedzielę została uderzona kamieniem  i trafiła do szpitala. Ucierpiał też policyjny radiowóz.


Dwa zarzuty usłyszał 24-latek, który uszkodził policyjne radiowozy. Podczas interwencji mężczyzna znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną policjantki. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. – W niedzielę po godz. 2 policjanci ruchu drogowego podczas patrolu terenu miejscowości Tryńcza zauważyli w rejonie Urzędu Gminy Tryńczy grupę osób pomiędzy którymi doszło do wzajemnych przepychanek i nieporozumień.  W związku z powyższym funkcjonariusze podjęli interwencję w stosunku do tych osób jednocześnie wzywając do pomocy drugi patrol policji.  Podczas legitymowania jeden z mężczyzn  z nieznanych przyczyn zaczął rzucać kamieniami w policyjne radiowozy, oraz będących na miejscu  funkcjonariuszy policji. Jeden z kamieni uderzył funkcjonariuszkę policji. Następnie mężczyzna podjął próbę ucieczki lecz został zatrzymany przez policjantów. W trakcie wykonywanych czynności 24 – letni mieszkaniec powiatu przeworskiego był wulgarny oraz agresywny. Stawiał czynny opór oraz nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on około dwa promila alkoholu  w wydychanym powietrzu. Przedstawiono mu zarzut znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia nietykalności jednego z nich. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności- poinformowała Justyna Urban, Rzecznik Prasowy KPP w Przeworsku.


BO 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow