Czy to Pan jest szefem policji?

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Czy to Pan jest szefem policji?

„Czy to Pan jest szefem policji?” – takie pytanie usłyszał wychodzący z pracy mł. insp. Robert Sobolewski Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku. Pytanie padło z ust małego chłopca, który wraz z bratem i mamą stali przed budynkiem. Chcąc zaspokoić ciekawość chłopców, szef przeworskich policjantów zaprosił ich do komendy.
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku mł. insp. Robert Sobolewski, po zakończonej służbie wychodził z komendy. Przed budynkiem spotkał dwóch chłopców i ich matkę. Jedno z dzieci zapytało go „Czy to Pan jest szefem policji?”. Chłopcy z dużym zainteresowanie zadawali kolejne pytania, chcieli dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta i jak wygląda budynek komendy od środka.

Komendant chcąc zaspokoić ciekawość chłopców i przybliżyć im policyjną pracę, zaprosił ich wraz z mamą na spotkanie do komendy. Dzisiaj chłopcy wspólnie z kuzynką odwiedzili przeworskich policjantów. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda gabinet komendanta, dyżurka, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w ich codziennej służbie. Mali goście dowiedzieli się na czym polega praca technika kryminalistyki. Każde z nich miało okazję odcisnąć ślad swojego palca na imiennej kartce i wziąć ją ze sobą na pamiątkę.

Wiele radości sprawiło dzieciom oglądanie służbowego radiowozu, do którego mogły wejść i usiąść na miejscu kierowcy. Na koniec spotkania komendant wręczył miłym gościom drobne upominki.

 

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow