Obchody święta narodowego w powiecie przeworskim

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Obchody święta narodowego w powiecie przeworskim

Czas pandemii mocno odbił się na święcie 11 Listopada. Nie było tłumów na uroczystościach świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. Włodarze złożyli kwiaty i zapalili znicze w całym powiecie. Patriotyczny akcent mieli też najmłodsi w swoich placówkach przeddzień Święta Niepodległości. 


Na fanpage powiatu przeworskiego zamieszczono krotką zbiorowa informację z obchodów 11 listopada w poszczególnych gminach  -Przeworsk : Msza Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice pw. Ducha Świętego; Złożenie wiązanek kwiatów przed tablicą 100-lecia odzyskania niepodległości, „Cudu nad Wisłą” i gen. Władysława Jana Chmurowicza.  Kańczuga: Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła; Złożenie kwiatów przy Pomniku Grunwaldu na Rynku Miejskim w Kańczudze Tryńcza: Złożenie wiązanek oraz zapalenie zniczy pod Krzyżem Wolności przy strażnicy kolejowej oraz pod krzyżem w trynieckim parku im. Lecha Kaczyńskiego. Urzejowice: Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. kościele pw. św. Mikołaja Biskupa.Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Odrodzonej Polski – Hallerczyka, będącego wyrazem wdzięczności za odzyskanie wolności Ojczyzny. Sieniawa: Złożeniem kwiatów pod Tablicą Legionistów, zapaleniem zniczy i odśpiewaniem hymnu państwowego. Jawornik Polski: Msza Święta w kościele parafialnym pw.św. Andrzeja Apostoła w intencji Gminy i jej Mieszkańców. Zarzecze: Złożenie kwiatów pod ,, Pomnikiem ofiar postrzelonych w latach 1942 – 1944 przez niemieckich okupantów" – czytamy.


Nie było pochodów, ani tłumnych spotkań. Większość uczestników zachowała zasady reżimu sanitarnego. Mamy nadzieję, że 103 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości w 2021 roku uczcimy już jak zwykle – tłumnie i uroczyście. 


TMP


Fot. UG

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow