Młode akrobatki wystąpią w Dzień Dobry TVN

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Młode akrobatki wystąpią w Dzień Dobry TVN

Oliwia Panek Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku wraz z Wanesą Kamińską i Julią Mikułą z Rzeszowa, zostały powołane do kadry narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego oraz dostały rekomendacje udziału w Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej w Genewie/Szwajcaria. Po naszym artykule zainteresowały się nimi największe polskie media. Dziewczyny już niebawem wystąpią w śniadaniówce TVNu!


Dziewczyny wywalczyły awans podczas XI Grand Prix Polski im. Stanisława Gieronia w Łańcucie. Akrobatki trenują na co dzień pod okiem Brygidy Sakowskiej- Kamińskiej w Klubie Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie startują w kategorii trójki kobiet 12 – 18 lat. Warto dodać, że zawodniczki trenują razem dopiero od listopada 2019, a ich pierwszym wspólnym sukcesem było zdobycie I miejsca na Mistrzostwach Czech w Pradze w tym samym miesiącu.

Zwycięskie trio przygotowuje się również do Vegas Acro Cup w Las Vegas, który odbędzie się w połowie kwietnia. Dzięki zaangażowaniu, wytrwałości oraz wielogodzinnym treningom Oliwia wraz z partnerkami stanęła przed życiową szansą reprezentowania kraju. W każdej kategorii powołanie do kadry narodowej otrzymały jedynie po 2 zespoły z Polski. Jest to wielkie wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę. Pasja młodych akrobatek wiąże się z dużymi wyrzeczeniami – cały wolny czas dostosowują do treningów i turniejów. 


Pisaliśmy o tym, że młode akrobatki można wspomóc, wszak warto wspierać młode talenty. Po naszym artykule utalentowanymi dziewczynami zainteresowały się największe ogólnopolskie media. Akrobatki zostały zaproszone do programu Dzień Dobry TVN. Mama Oliwii Panek napisała do nas wiadomość- Dziewczyny dzięki artykułowi zostały zaproszone do DDTVN, Dziękuję. Materiał z ich udziałem będzie kręcony  20 marca. Program zaczyna się o 8 rano. Dziewczyny mają być na początku, bo w tym terminie są na zawodach międzynarodowych w Warszawie – napisała. Zatem zapraszamy na program z ich udziałem i już gratulujemy.
Powodzenia

 

Każdy, kto chciałby wesprzeć młode utalentowane akrobatki zapraszamy do artykułu:

http://mojprzeworsk.pl/2020/03/awans-mlodych-akrobatek-mistrzostw-swiata/

Dziękujemy, że czytasz  mojprzeworsk.pl

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow