Mieszkańcy powiatu nie chcą wyborów w maju

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Mieszkańcy powiatu nie chcą wyborów w maju

Na facebooku Twoje miasto Przeworsk utworzyliśmy krótką ankietę z pytaniem – „Czy uważasz, że wybory prezydenckie powinny odbyć się zgodnie z planem, czyli 10 maja 2020?”. Na odpowiedź było 24 godziny. Wynik ankiety jest bardzo podobny z nastrojami w kraju w kwestii nadchodzących wyborów prezydenckich.


Większość ankietowanych  w Polsce uważa, że zaplanowane na maj wybory prezydenckie powinny zostać przełożone – wynika z sondaży United Survey dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" oraz SW Research dla rp.pl. Pierwsza tura wyborów prezydenckich wyznaczona jest na 10 maja. Od 20 marca w Polsce obowiązuje stan epidemii, który nie oznacza konieczności przełożenia wyborów.


W poświęconym kwestii wyborów prezydenckich sondażu United Survey dla RMF FM i "DGP" 71,7 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź, że głosowanie 10 maja "powinno zostać odłożone na później". Przeprowadzenie wyborów w planowanym terminie poparło 16,1 proc., zaś 12,2 proc. nie miało zdania.


W naszej ankiecie daliśmy wyłącznie możliwość odpowiedzi twierdzącej bądź zaprzeczającej na pytanie  „Czy uważasz, że wybory prezydenckie powinny odbyć się zgodnie z planem, czyli 10 maja 2020?” W głosowaniu trwającym 24 godziny wzięło udział ponad 2800 osób. 94% odpowiedziało, że wybory powinny zostać przełożone, zaś tylko 6 % chciałby odbyły się w maju. 


 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow