Maseczki dla szpitala w Łańcucie!

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Maseczki dla szpitala w Łańcucie!

 

W tym ciężkim okresie w jakim przyszło nam żyć musimy się zjednoczyć i pomagać innym. Ciągłą pomoc oferuje Personel szpitali. Jak wiemy placówka medyczna w Łańcucie w całości została przekształcona na szpital dla osób wyłącznie z koronawirusem. Personel będzie nam pomagał, ale najpierw my musimy pomóc im!

Nasi Czytelnicy od wczoraj informują nas o pięknej inicjatywie – Na Facebooku powstała grupa „Maseczki dla Łańcuta”, fajnie byłoby akcję nagłośnić. Zbierane są materiały do szycia maseczek ochronnych, a posiadający umiejętności krawieckie zajmą się szyciem. Inni wolontariusze dostawą. Organizujemy się i pomagamy. Założycielką grupy jest Katarzyna Gargała.

Na grupie możemy znaleźć instrukcję jak wykonać maseczkę:

JAK SZYĆ MASECZKI?

KRÓJ :

Odszywamy wg tego filmiku: http://bit.ly/33iJWja – uwaga chodzi o wymiary i kształt. Nie potrzebujemy kieszonki na filtr. Tu również znajdziecie wykrojnik (mam nadzieję, że autorka się nie obrazi ;)) http://bit.ly/33hGtS2 . – preferowane nauszniki na gumce. Jeżeli nie macie gumek, troczek o długości 40 cm.

TKANINA:

– w przypadku fizeliny – 2 warstwy

– w przypadku bawełny – 1 warstwa

Musi wytrzymać w 60 stopniach.

NOSKI:

👉 Tutaj, kto co ma – w maseczce jednorazowej w środku jest cienki drucik w plastiku. Generalnie wszystko, co wytrzyma pranie w 60 stopniach i co można będzie uformować. 📷:)/ dziewczyny używają drucików oklejonych taśmą lub plastrem, albo wyciorów do fajek czyli te kolorowe druciki z włoskami.

👉 Generalna uwaga od P. dr – uszyjcie pierwszą, spróbujcie na sobie – czy nie drapie czy nie gryzie, wtedy i im spasuje.

 

Szczegółowe informacje tutaj:

https://www.facebook.com/groups/217339852678901/

 

 

Dziękujemy, że czytasz  mojprzeworsk.pl

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow