Mandaty za niestosowanie się do zakazu gromadzenia oraz przypadki łamania zasad kwarantanny

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Mandaty za niestosowanie się do zakazu gromadzenia oraz przypadki łamania zasad kwarantanny

Mimo szeroko zakrojonych działań informacyjnych związanych z przestrzeganiem zasad dotyczących stanu epidemii, nie wszyscy mieszkańcy powiatu przeworskiego stosują się do obowiązujących przepisów –  wychodząc z domu narażają siebie oraz innych na ryzyko zakażenie. Tylko od 1 kwietnia br. przeworscy policjanci ujawnili 31 przypadków nieprzestrzegania wprowadzonych ograniczeń.

Każdego dnia policjanci sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Dodatkowo mundurowi podczas codziennych służb emitują z radiowozów specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Niestety, wśród nas są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych. 


W związku z nowymi przepisami, które mają ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa, funkcjonariusze sprawdzają nie tylko czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych. Od 1 kwietnia policjanci przeworskiej jednostki ujawnili 31 wykroczeń dotyczących  łamania tych zasad. W 29 przypadkach zastosowano mandat karny lub pouczenie natomiast wobec 2 sprawców skierowano wnioski  o ukaranie.


Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób .


    
KPP Przeworsk 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow