Kontrola osób objetych kwarantanną

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kontrola osób objetych kwarantanną

Przeworscy policjanci sprawdzają każdego dnia, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Sprawdzanie osób odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze informują również o możliwości korzystania aplikacji na telefon „Kwarantanna domowa”.
W związku z ograniczeniami związanymi z obecną sytuacją epidemiologiczną, jednym z wielu zadań jakie realizują przeworscy policjanci jest kontrola miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej.

Do realizacji tych działań w pierwszej kolejności kierowani są dzielnicowi, którzy znają swój rejon służbowy i jego mieszkańców. Funkcjonariusze telefonicznie sprawdzają, czy osoby objęte ograniczeniami rzeczywiście przebywają w wyznaczonym miejscu. Mundurowi potwierdzają, czy odizolowane osoby stosują się do zasad kwarantanny oraz upewniają się, czy nie potrzebują one dodatkowego wsparcia lub pomocy.

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O wszystkich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne.

Policjanci informują również osoby objęte kwarantanną o możliwości zainstalowania w swoich telefonach aplikacji „Kwarantanna domowa” więcej informacji  na temat aplikacji tutaj.

Przypominamy, że to od odpowiedzialnej postawy każdego z nas może zależeć zdrowie i życie innych osób – w tym osób najbliższych.

KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow