Kolejny wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu    

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kolejny wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu    

Opozycyjni Radni powiatowi złożyli kolejny wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Tadeusza K. Cześć radnych chce, by przewodniczący ustąpił z swojej funkcji za jazdę po pijanemu. Miał ponad promil alkoholu we krwi, gdy został zatrzymany przez Policję.  Opinie w radzie są podzielone, jedno mocno piętnują jazdę po pijaku inni nie uważają tego za coś nagannego.

 

Jako pierwsi na portalu Twoje miasto Przeworsk informowaliśmy, że przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz K. został zatrzymany przez policję, gdy prowadził samochód kompletnie pijany:
http://mojprzeworsk.pl/2019/07/przewodniczacy-rady-powiatu-promilami/

 

Opozycyjni Radni z Powiatu pierwszy wniosek o odwołanie przewodniczącego złożyli już 28 sierpnia 2019. Jednak Radni związani z partią, która trzyma władze w powiecie bronili jadącego po pijanemu Tadeusza K. i wniosek o odwołanie, ich głosami został odrzucony. 


O przebiegu sesji pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/08/radni-powiatowi-chcieli-odwolac-funkcji-przewodniczacego-tadeusza-k/


Teraz taki sam wniosek o odwołanie został złożony w innym trybie i będzie musiał zostać przegłosowany na najbliższej sesji.


Na ostatniej sesji wniosek ten wzbudził spore emocje. Sam Tadeusz K., który prowadził samochód mając ponad promil alkoholu we krwi zabrał głos – Widzę, że zmieniły się standardy. Wcześniej tego problemu nie widziano(…). Nawet w średniowieczu nikogo nie ukrzyżowano, dopóki go nie skazano. Nie ma sytuacji, gdzie można kogoś ukarać, gdy nie ma wyroku(…). To jest czysta zemsta polityczna. Tak to nazwę, inaczej tego nazwać nie mogę- skwitował przewodniczący.


Sprawę jazdy po pijanemu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przeworsku, czynności związane ze sprawa wykonują Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Ze sprawy wyłączyli się przeworscy Funkcjonariusze. 


Jazdy po pijanemu nic nie tłumaczy. Jednak czy zasługi przewodniczącego, o których  licznie wspominali koledzy broniący radnego, przesłonią to przestępstwo? Dowiemy się na najbliższej sesji. 


Do sprawy wrócimy.


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow