Kobieta skazana za znieważenie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kobieta skazana za znieważenie

O tym, że nie opłaca się awanturować i agresją, złością i wyzwiskami przekonywać funkcjonariuszy policji do swoich poglądów przekonała się mieszkanka gminy Adamówka, która została skazana prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Przeworsku za swoje zachowanie. 


Policjanci bardzo często są narażeni na kontakt  z osobami pijanymi, po użyciu środków odurzających,  agresywnymi, w nieuzasadniony sposób używającymi siły  i takimi, które myślą, że wolno im więcej. Często niesłusznie słyszą wyzwiska. Dwóch policjantów, którzy interweniowali  w gminie Adamówka i zostali obrzuceni wyzwiskami zareagowało i dopięło swego.  


Odpowiedzialność za rzucane słowa poniosła kobieta. Sąd Rejonowy w Przeworsku skazał oskarżoną za jej nieuzasadniony atak agresji wobec funkcjonariuszy – Postępowanie toczyło się z oskarżenia prywatnego i dotyczyło znieważenia funkcjonariuszy na służbie. Kobieta wobec interweniujących policjantów używała słów powszechnie uznawanych za obelżywe. Sąd uznał ją za winną dokonanych czynów i wymierzył karę 3 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowo ją zawieszając na rok. Zasądził nawiązki na rzecz pokrzywdzonych funkcjonariuszy po 300 zł, nakazał kobiecie przeprosić policjantów na stronie Urzędu Gminy Adamówka, oraz zasądził wobec niej koszty sądowe. Wyrok jest już prawomocny-poinformowała Małgorzata Reizer, Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu.


Wszystko skończyło się na jednej rozprawie. Warto pamiętać, że Policja jest bardzo potrzebna w społeczeństwie i to do nich zwracamy się w przypadku trudności, dlatego warto szanować tą formację. 


BO

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow