Echa zaczadzenia mężczyzny przeworskim bloku

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Echa zaczadzenia mężczyzny przeworskim bloku

Jako pierwsi na portalu Twoje miasto Przeworsk informowaliśmy, że w Przeworsku na ul. M. Konopnickiej zaczadził się młody mężczyzna. Policja pracująca pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Przeworsku  od początku z niewiadomych przyczyn wykluczała  zaczadzenie, jednak rodzina zmarłego była o tym przekonana. Ich przypuszczenia jednoznacznie potwierdziła sekcja zwłok trzydziestodwulatka.  Teraz sprawa przybrała jeszcze bardziej dramatyczny obrót.
  
Ciało Andrzeja Fudali, trzydziestodwulatka znaleziono w mieszkaniu, które wynajmowała przy ul. M. Konopnickiej w Przeworsku. – Z mieszkania wydostawała się woda na klatkę i przeciekała do mieszkania poniżej. Powiadomiony o tym fakcie właściciel po kilku godzinach pojawił się w mieszkaniu. Zwłoki leżały w łazience. Podejrzewamy, że mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla relacjonowała Dorota Fudali-Szawan, siostra zmarłego. 


O sprawie pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/02/mieszkaniu-m-konopnickiej-mezczyzna-zaczadzil-sie/

 


Prokurator, który był na  miejscu nie wezwał strażaków. Od początku wykluczano zaczadzenie. Jednak sekcja zwłok zmarłego ewidentnie potwierdziła śmierć od zatrucia tlenkiem węgla. 


Rodzina zmarłego od początku miała wątpliwości, aby zgon nastąpił z przyczyn naturalnych:
http://mojprzeworsk.pl/2019/02/smierc-mlodego-mezczyzny-mieszkaniu/    


– Teraz stoimy pod ścianą. Sprawa została umorzona już dwa razy. Raz umorzyła ją Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu, potem odwołaliśmy się do Sądu Rejonowego w Przeworsku, który podtrzymał postanowienie Prokuratury. Sprawa w prokuraturze została umorzona z tak banalnych powodów, że do dzisiaj nie możemy w to uwierzyć! Przyczyny umorzenia, które wskazał nam prokurator to m.in. złe warunki atmosferyczne w dzień śmierci Andrzeja, zła eksploatacja mieszkania, gdyż mój brata miał wracać tam tylko na noc, a cały dzień go nie było w środku, bo pracował. Prokurator uznała, że mieszkanie było nie wietrzone, oraz, że okna w mieszkaniu były za szczelne! Ponadto Andrzej mieszkał sam i to też okazało się problemem, bo gdyby mieszkał z kimś, to ktoś inny mógłby mieszkanie wietrzyć – dodała Drota Fudali-Szawan. 


Zrozpaczona rodzina zmarłego Andrzeja Fudali8 zgłosiła się po pomoc do programu ”Sprawa dla Reportera” Elżbiety Jaworowicz. Siostra zmarłego wystosowała apel do przyjaciół i znajomych zmarłego:


Witam wszystkich. 
W ten czwartek o godzinie 9 rano w Chili Pizzeria &Kebab będzie nagrywać reportaż do programu Sprawa Dla Reportera Pani Elżbieta Jaworowicz. Reportaż będzie dotyczył tragicznej śmierć mojego kochanego brata Andrzeja Fudali który zaczadził się w wynajmowany mieszkaniu. Jak wiecie to właśnie Andrzej stworzył dla was tą pizzerie. Włożył wiele trudu oraz ogromne serce ❤. Żebyście mogli spędzać miło czas i mogli dobrze zjeść. Zrezygnował z życia prywatnego żeby być w pracy dzień w dzień. Ta pizzeria była dla niego drugim domem, kochał swoją pracę. Miał wiele planów i pomysłów,do wszystkiego angażował się na 100% .Był dobrym człowiek kto go zna to wie. Zapraszamy kolegów znajomych Andrzeja oraz naszych klientów do wzięcia udziału w reportażu w czwartek, jeśli ktoś byłby chętny powiedzieć kilka dobrych słów o Andrzeju będziemy bardzo wdzięczni. Zróbmy to dla Andrzeja! Przyjdźcie!

BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow