Dom Dziecka w Przeworsku codziennie obdarowywany jest paczkami!

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dom Dziecka w Przeworsku codziennie obdarowywany jest paczkami!

Nasi Czytelnicy nie zawiedli! Przeworski Dom Dziecka dostał ogromne wsparcie! Do akcji pomocowej włączyły się firmy, parafie, jednostki OSP, osoby prywatne i instytucje. Bardzo dziękujemy w imieniu Domu Dziecka. Każde najmniejsze dobro okazane innym wraca. Kiedy możemy zmienić sytuacje najbardziej bezbronnych dzieci z okolicy to doraźna pomoc konkretnym osobom. W dodatku, takim, która ta pomoc się należy! 

Po naszym artykule(http://mojprzeworsk.pl/2019/12/przeworski-dom-dziecka-potrzebuje-pomocy/) dostaliśmy setki informacji i telefonów w sprawie Domu Dziecka w Przeworsku. Wiele osób nawet nie wiedziało, że takowy jest. Większość chciała pomóc. – Odzywa sie bardzo wiele ludzi, szkół. Nawet z Anglii. Przychodzą i pytają co konkretnie potrzeba. Dostaliśmy dużą pomoc z Rossmanna- pisała Koordynatorka Mariola Prądzińska.


Niestety nie wszyscy byli zadowoleni, że Dom Dziecka odważył się poprosić o pomoc. Pojawiły się twierdzenia, że Państwo utrzymuje takie placówki, więc niegodziwym jest prosić np. o chemię czy pościel… Koordynatorka Domu Dziecka Mariola Prądzińska tłumaczy, jak działa taka instytucja –(…) Gdy zapytano nas czego najbardziej potrzebujemy, pierwsze co wpadło mi do głowy to chemia. Tego w każdym domu zużywa się bardzo dużo, a te środki mają długą datę ważności (…) Myśląc o tym, że chcą Państwo pomóc, chodziło mi tylko o dobro dzieci. Mimo, że są na to jakieś pieniądze. Pomoc zawsze sie przyda, gdyż potrzeby Domu są naprawdę duże. Jeżeli zaoszczędzi się pare groszy np. na chemii, będę miała na inne rzeczy dla dzieci. Pragnę normalności dla nich, aby jak najwięcej wychodzili do ludzi. Nawet na lody czy pizzę… A jeżeli ja zaoszczędzę 700 zł miesięcznie na chemii to dzieci choć raz w miesiacu mogą poszaleć… Czy nawet pojechać na weekend do Krakowa. Coś zobaczyć- napisała koordynatorka. 


Zarzuty wobec Domu Dziecka, że Dzieci na pewno nie proszą o chemię są bezzasadne. Jeżeli tej instytucji uda się zaoszczędzić na tym, o co proszą, dzieci na pewno dostaną prezenty. A kto zna ich potrzeby lepiej niż ludzie, którzy są tak blisko nich.


Pomoc tej instytucji zawsze się przyda, jeśli chcą Państwo przekazać coś dla Dzieci można to ciągle zrobić. Obecnie w domu dziecka przebywa dwunastu podopiecznych. Pięciu chłopców  w wieku 3 lat, dwóch w wieku 11 lat, 13 lat, oraz 20 lat i siedem dziewczynek w wieku 4 lata, 10 lat, 11 lat,15 lat,16 lat, 17 lat i 19 lat. Do końca roku do placówki najprawdopodobniej trafi dwóch kolejnych podopiecznych, zatem potrzeby są bardzo duże. 


Dom Dziecka w Przeworsku znajduje się na ul. Kasztanowej 1.

telefon do Domu Dziecka: 16 648 53 00

e-mail: fundacjawzrastanieprzeworsk@wp.pl

Koordynatorka przeworskiego Domu Dziecka dziękowała za pomoc, która po naszym artykule trafia do Dzieci każdego dnia! 

Również dziękujemy naszym Czytelnikom za zainteresowanie i pomoc. Oni ciągle na nią czekają, więc nadal wszyscy możemy pomóc! Do czego serdecznie zachęcamy. Pamiętajcie, dobro wraca!


BO

Fot. Dom Dziecka w Przeworsku. Zdjęcie jest z poniedziałku, we wtorek było tego znacznie więcej napisała do nas Mariola Prądzińska- Dziękuję bardzo 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow