Od czwartku wszyscy chodzimy w maseczkach! 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Od czwartku wszyscy chodzimy w maseczkach! 

Stan epidemii wciąż zostaje utrzymany. Mało tego, pojawiły się nowe obostrzenia. Mimo, że wszędzie ich brakuje, mieszkańcy nie wyjdą z domów bez maseczek!


Do 19 kwietnia zostaną przedłużone obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Do 26 kwietnia będą zamknięte szkoły i przedszkola. Wszystkie wprowadzone wcześniej ograniczenia zostają utrzymane przynajmniej przez tydzień. Część przez dwa, a niektóre – bezterminowo. Tak ogłosił w czwartek premier, Mateusz Morawiecki. Ale to nie wszystko. Polacy muszą się liczyć z tym, że już nie wyjdą z domu, tak jak do tej pory. Rząd wprowadził bowiem obowiązek noszenia maseczek! 


Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od 16 kwietnia w przestrzeni publicznej będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek(lub czegoś co zasłoni usta i nos- chusta, szal, bandama) . Na takie rozwiązanie w walce z koronawirusem zdecydowano się już w innych krajach, m.in. w Czechach. Lekarze już wcześniej apelowali o wprowadzenie takiego obowiązku. 

Wytyczne dla Polaków po konferencji Prezesa Rady Ministrów  Mateusza Morawickiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego  

1. Od przyszłego czwartku zacznie obowiązywać nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.
2. Do 19 kwietnia obowiązują wprowadzone obostrzenia dot. zachowania 2 m odległości, liczby osób w sklepach etc.
3. Do 3 maja granice Polski pozostają zamknięte
4. Uczniowie i nauczyciele pozostają w domach do 26 kwietnia.
5. Egzaminy ósmoklasisty i matury zostały przełożone. Data ich przeprowadzenia zostanie podana wkrótce.
6. W Wielkanoc w kościołach będzie mogło być tylko pięć osób

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow