Budowa zjazdu zakończona – oddanie do ruchu nastąpi w piątek

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Budowa zjazdu zakończona – oddanie do ruchu nastąpi w piątek

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel informuje, że po wielu latach oczekiwań i 15 miesiącach intensywnych prac zakończona została realizacja zadania pn. „Budowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin – Przeworsk- Grabownica Starzeńska na odcinku od węzła A4 do DK4 (Gwizdaj)…”. Zawiadomienie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie o zakończeniu budowy zostało przyjęte bez sprzeciwu przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a wcześniej udzielono pozwolenia na użytkowanie wiaduktu drogowego WD-1 nad linią kolejową 91Kraków-Medyka w miejscowościach Gorliczyna i Grzęska.


Jak poinformował nas dzisiaj Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich oddanie do ruchu łącznika nastąpi w piątek.


Leszek Kisiel – oddana zostaje do ruchu strategiczna inwestycja dla miasta Przeworska – łącznik autostradowy od „węzła Przeworsk” do połączenia z drogą krajową nr 94 w miejscowości Gwizdaj. Powstałe rondo na wjeździe do Przeworska od strony Rzeszowa znacznie ułatwi komunikację z autostradą oraz odciąży zakorkowaną w granicach miasta DK 835 ulicę Gorliczyńską.


W imieniu mieszkańców Przeworska dziękuję Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Panu Władysławowi Ortylowi, Zarządowi Województwa Podkarpackiego oraz parlamentarzystom za wsparcie tej niezwykle istotnej dla nas inwestycji. Dziękuję również Dyrektorowi i Pracownikom Podkarpackiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a także wykonawcom: Miejskiemu Przedsiębiorstwu Dróg i Mostów w Rzeszowie oraz firmie Wolmost. 


Wartość inwestycji to 23,321 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej kwotą 19,8 mln zł. Dofinansował ją budżet państwa dotacją wynoszącą blisko 3,5 mln zł, a także miasto Przeworsk i gmina Przeworsk. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow