25-lecie przeworskiej Kapeli Podwórkowej BEKA

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

25-lecie przeworskiej Kapeli Podwórkowej BEKA

Tak, tak proszę Państwa, to już ćwierć wieku ma „na karku” Przeworska Kapela Podwórkowa „Beka”. Jej założycielem w 1994 roku i pierwszym kierownikiem był Tadeusz Michalik. Na przestrzeni 25 lat grali i śpiewali w niej: Tadeusz Michalik – akordeon, Wacław Michalik – akordeon, Robert Janusz – akordeon, Tadeusz Pieniążek – akordeon, Wacław Tworzydło – instrumenty perkusyjne, Rufin Ruchel – gitara, Krzysztof Adamski – instrumenty perkusyjne, Marian Koroblewski – akordeon (do 2010 r.), Krzysztof Bury – akordeon (do 2012 r.). Od 1994 roku w Kapeli grają i śpiewają:
• Mariusz Mirkiewicz – kontrabas, gitara basowa, kierownik
• Piotr Wajda – skrzypce
• Wiesław Wichot – gitara
• Witold Trybalski – instrumenty perkusyjne (od kwietnia 2005 r.)
• Sławomir Wilk – akordeon (od 2012 r.)

W repertuarze Kapeli można usłyszeć przeboje starej Warszawy i Lwowa oraz utwory własne przybliżające życie przeworskiego podwórka. Przeworska Kapela Podwórkowa „BEKA” aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego, biorąc udział w licznych imprezach organizowanych na terenie miasta i okolic, koncertuje na terenie całej Polski oraz za granicą.

Występy Przeworskiej Kapeli Podwórkowej „BEKA” można było zobaczyć i usłyszeć na antenie TV Polskiej, Radia Rzeszów, Radia Katowice, Radia Białystok, Radia Lublin, Radia Bydgoszcz i Radia Bis. Kapela wydała również kasetę magnetofonową oraz płyty CD, nagrywa programy w TV I PR.

W związku z dużą aktywnością twórczą oraz wysokim poziomem artystycznym prezentowanym przez „BEKĘ”, stała się ona grupą reprezentacyjną Miejskiego Ośrodka Kultury, Miasta Przeworska oraz Województwa Podkarpackiego, czego dowodem było otrzymanie Nagrody Miasta Przeworska „RATUSZ 2004” w kategorii „Zasłużony dla Miasta Przeworska” oraz Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Przeworska „Beka” jest także odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wczorajszy jubileusz "Beki", z towarzyszeniem przemyskiej kapeli „Ta Joj” oraz ,„Fakirów” z Piotrkowa Trybunalskiego, udowodnił jak bardzo nasza kapela jest lubiana i ceniona. Nie zabrakło gratulacji od Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela, Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, Zarządu Powiatu Przeworskiego, dyrekcji MOK, koleżanek i kolegów, przyjaciół i sympatyków.
Grajcie nam jak najdłużej! 100 lat. FOTORELACJA

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow