Wschód Kultury, Europejski Stadion Kultury – Rzeszów

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wschód Kultury, Europejski Stadion Kultury – Rzeszów

Electro East, Steczkowska i BOKKA w kolektywach, czyli muzyczne atrakcje na Europejskim Stadionie Kultury

Już 23 czerwca w Rzeszowie startuje festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury. Jednym z projektów artystycznych WK ESK jest Electro East, czyli cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich prezentujący najciekawszych artystów sceny alternatywnej.
Z pewnością będzie różnorodnie:
za atmosferę nastrojową odpowiadać będzie Jakub Skorupa, taneczną- Ofelia, elektroniczną- KAMP!, a w hiphopowy klimat wprowadzi nas FO SHO.

Od 24 do 26 czerwca w stolicy Podkarpacia odbędzie się największy w regionie festiwal kulturalny – Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury. ESK to co roku kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń muzycznych, teatralnych, wystaw, warsztatów, spotkań. Łącznie będzie to kilkadziesiąt projektów, w tym kilka koncertów.

Pierwszego dnia festiwalu w Parku Sybiraków odbędzie się Koncert Główny, który rozpocznie się występem Darii ze Śląska. Dalej usłyszymy kolektywy polsko – zagraniczne, czyli charakterystyczne
i unikatowe połączenia muzyczne. Zaśpiewają Justyna Steczkowska, Brainstorm, Bokka, Noep. Wiadomo już, że line-up zasilą jeszcze dwa duety, które zostaną ogłoszone po konferencji prasowej Narodowego Centrum Kultury.

W dniach 24-25 czerwca z kolei zaplanowano cykl koncertów w Klubie Festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich pod nazwą Electro East, który rozpocznie się koncertem Jakuba Skorupy. Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów z zamiłowaniem łączy rozmaite gatunki muzyczne. W 2022 roku ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”. Ogłoszony przez Empik Odkryciem 2022. Dalej usłyszymy Ofelię, która szerokiej publiczności dała się poznać jako aktorka, grywając w serialach i filmach, jak również jako wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Debiutancki album Ofelii, z singlami „Zaraz”, „Tu”, „Ćma” i „Dwa słowa”, został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez media, jak i fanów. Sobotni cykl Electro East zamknie zespół KAMP!, który zadebiutował w 2009 roku EP Thales One. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house’owymi utworami zagwarantowały zespołowi wielkie zainteresowanie ze strony klubów i międzynarodowych festiwali. W lecie 2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. W niedzielę usłyszymy wyjątkowy afrykańsko-ukraiński projekt hip-hopowy FO SHO, składający się z 3 sióstr – Betty, Miriam i Siony Endale. W swoich piosenkach oraz występach pokazują unikalne kulturowe zaplecze i styl. Ich muzyka jest symbiozą współczesnych gatunków od trapu do hip hopu. Siostry FO SHO lubią też łączyć inne style, od R’n’b do rocku, które reprezentują ich historię i tradycje kulturowe, z czego są bardzo dumne. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

Źródło: Estrada Rzeszowska

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow