Lekcja historii z przeworskim policjantem

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Lekcja historii z przeworskim policjantem

W ramach obchodów 42 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Centrum Kultury w Zarzeczu odbyła się wystawa pt. „Życie codzienne w PRL”. W uroczystościach uczestniczył funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku asp. sztab Mariusz Czyrny, który miał okazję zaprezentować umundurowanie z okresu stanu wojennego.

Asp.sztab. Mariusz Czyrny który, na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku wziął udział w uroczystościach z okazji 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zorganizowanym przez Zespół Szkól Rolniczych w Zarzeczu.

Podczas wystawy prezentowane było umundurowanie i wyposażenie z okresu stanu wojennego, a także eksponaty dotyczące Solidarności. Ekspozycję uroczyście otworzył Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, który zaprosił do obejrzenia wyjątkowych eksponatów i spotkania z historią.

Uczestnicy wystawy pt. „Życie codzienne w PRL” mogli  podziwiać m.in.: mundury, a także ulotki, plakaty, gazety oraz przedmioty codziennego użytku z tamtego okresu.Policjant, nie tylko dokładnie opisał pochodzenie ale także przekazał indywidualną historię każdego z mundurów.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow