Kornel Brzyski z Adamówki zdobył złoty i srebrny medal

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kornel Brzyski dwunastoletni mieszkaniec Adamówki od siedmiu lat trenuje karate i od dziesięciu miesięcy dodatkowo kick boxing. W ciągu ostatnich trzech lat stanął na najwyższym podium w 39 turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych na największych turniejach w Polsce. Równocześnie osiągnął najwyższy wynik w Polsce bez podziału na kategorie wiekowe wagowe i płeć pod względem wygranych zawodów w ostatnich latach. Jako dziewięciolatek został wybrany przez dziennikarzy i czytelników gazety Życie Podkarpackie za najlepszego sportowca na Podkarpaciu. W ubiegłą sobotę 15.02.2020 r. Kornel postanowił wziąć udział w otwartym ogólnopolskim turnieju w kick boxingu w Skarżysku Kamiennej po raz pierwszy. Na turniej zjechali zawodnicy z kilkunastu klubów z całej Polski, którzy ćwiczą i startują w zawodach od wielu lat. Kornel pomimo, że to był pierwszy turniej dla niego w kick boxingu walczył w dwóch formułach i zdobył złoty i srebrny medal.