Bezpieczeństwo osób starszych

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Bezpieczeństwo osób starszych

Policjanci z przeworskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów w Przeworsku. Celem wizyty było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy oraz w jaki sposób ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Przykłady podane przez funkcjonariuszy, zobrazowały seniorom, jak działają przestępcy i jak nie stać się ofiarą oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pracownika banku”.

Poczucie bezpieczeństwa, to jeden z głównych czynników wpływających, na jakość życia mieszkańców. Dlatego policjanci przeworskiej jednostki spotykają się z mieszkańcami  naszego powiatu, aby przypomnieć im o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Wczoraj funkcjonariusze z przeworskiej komendy asp.sztab. Justyna Urban i asp.sztab. Mariusz Czyrny odwiedzili seniorów ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Przeworsku. Rozmawiali z seniorami na temat sposobu działania sprawców dokonujących oszustw metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Mówili m.in. o sposobie prowadzenia rozmowy przez dzwoniącego oszusta oraz argumentach, którymi może się posługiwać. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na kwestię emocji, które są ściśle związane z popełnianiem tego rodzaju przestępstw. Ufność osób starszych i chęć niesienia pomocy bardzo często biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Efektem tego jest przekazywanie dużych sum pieniędzy na rzecz „bliskich”, którzy rzekomo mieli uczestniczyć w wypadku komunikacyjnym lub w innej podobnej sytuacji.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych, jako uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych  i rowerzystów po drogach.

Źródło: KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow