Powrót

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek”

Sierpień 8, 2019

Przedwczoraj przeworscy policjanci przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". Akcja miała celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców. Niestety mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na ,,podwójnym gazie” funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku przedwczoraj w godzinach porannych przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 1000 kierowców. Jak się okazało trzech z nich jechało po alkoholu.

O godz. 6:15, w miejscowości Sieniawa, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który kierował pojazdem marki Renault. Badanie alkomatem wykazało ponad pól promila alkoholu w jego organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 6:40, na ul. Wojska Polskiego w Przeworsku. Był to 31-letni mieszkaniec naszego powiatu. Kierował pojazdem marki Volkswagen. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu.

O godz. 8:05 w miejscowości Pantalowice, do kontroli został zatrzymany kierujący motocyklem marki Honda. Był to 41 letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu.

Nietrzeźwym kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

 

KPP Przeworsk


Copyright 2011 - 2017 Portal MojPrzeworsk.pl
Szik Heron maszyny Kucab