Piękne i zdyscyplinowane włosy: jak używać odżywek?

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Piękne i zdyscyplinowane włosy: jak używać odżywek?

Piękne i lśniące włosy, które ładnie się układają to cel możliwy do osiągnięcia. Nawet gdy Wasze włosy są przesuszone i się puszą, to możecie doprowadzić je do zdrowego stanu, wystarczy, że się sięgniecie po odpowiednie szampony, odżywki oraz odżywki o silniejszym działaniu. Warto dowiedzieć się więcej na temat używania poszczególnych odżywek.

Po jakie odżywki wzmacniające włosy warto sięgnąć?

Wiele odżywek do włosów ma działanie wzmacniające. Gdy włosy mają tendencje do wypadania, a do tego się puszą, to warto wybrać odżywki z ceramidami czy też z hydrolizowaną keratyną. Odżywka ceramidowa może mieć lekką formę, bez spłukiwania. Odbudowuje ona strukturę włosa wypełniając wszystkie ubytki i zapewniając domknięcie łusek włosa. Takie odżywki sprawdzają się do włosów po zabiegach farbowania czy rozjaśniania, w przypadku których łuski są rozchylone, a włosy średnioporowate lub wysokoporowate. Włosy po zastosowaniu takiej odżywki są nie tylko zregenerowane, ale również łatwiej się je układa. Z kolei odżywka z hydrolizowaną keratyną wzmacnia strukturę włosa i ogranicza jego łamliwość. Takie odżywki do suchych i zniszczonych włosów doskonale się sprawdzają.

Jakie odżywki sprawdzą się do włosów cienkich i uwrażliwionych?

Odżywki do włosów cienkich i uwrażliwionych powinny mieć lekką formułę. Sprawdzi się nawilżająca odżywka do włosów z kwasem hialuronowym. Odpowiednia odżywka do włosów zapewni właściwe nawilżenie, gładkość włosów, ale i wzmocnienie, zarówno na długości, jak i na końcówkach włosów. Dobre odżywki do włosów wysokoporowatych i uwrażliwionych to takie, które zawierają w swoim składzie wyciąg z aloesu, ale i niacynamid.

Nakładanie odżywki na włosy – jak robić to dobrze?

Warto stosować odżywki do włosów do spłukiwania i bez spłukiwania. Te ostatnie sprawdzą się jeżeli macie problemy z ułożeniem fryzury bez puszenia się i elektryzowania. Z kolei odżywki do spłukiwania powinny być elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Warto zdecydować się na metodę OMO, zatem mycie włosów na długości i końcach odżywką, a jedynie u nasady i na skórze głowy szamponem. Odżywki nie należy nakładać na skórę głowy, aby nie obciążyć włosów, ale i nie doprowadzić do nadprodukcji sebum. Ponadto po wysuszeniu włosów na same końcówki można nakładać olejek do włosów, który zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, choć w szerokiej ofercie znajdziecie także odżywki do włosów termochronne, zarówno do spłukiwania, jak i bez spłukiwania.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow